اعتراض به شیفت آنکال


مهدی : سلام ! بنده کارشناس هوشبری هستم و در اتاق عمل یکی از بیمارستانهای دولتی شیراز کار می کنم . مشکلی که می خواهم با شما در میان بگذارم در مورد شیفت های آنکالی هست .
احتمالا می دانید که در سیستم درمانی آنکال به پزشک یا پرستاری می گویند که در صورتی که بیمار اورژانسی به یک مرکز درمانی مراجعه کرد و نیاز به حضور او بود با او تماس می گیرند و وی موظف است که ظرف مدت مشخصی در مرکز درمانی حاضر شود و تا زمانی که نیاز باشد انجام وظیفه کند و پرسنل آنکال موظف است که تا پایان شیفت آنکالی خود در دسترس باشد .
حالا مشکلی که ما داریم اینست که در اتاق عمل ما اولا پرسنل آنکال برای شب را از پرسنل عصر کار همان روز انتخاب می کنند و ثانیا علاوه بر موقعیت های اورژانس و خیلی پرتکرارتر از آن حالتی است که عملهای شیفت عصر تا پایان شیفت تمام نمی شوند و پرسنل آنکال را مجبور می کنند تا زمان پایان کار اتاق عمل حاضر باشند .
دقت کنید که این عملها اورژانس نیستند و به اصطلاح الکتیو یا انتخابی هستند اما بدلیل اینکه اتاق عمل شیفت شب فعال نیست اینطور عمل می کنند و پرسنلی که عصر کار بوده و در موارد زیادی دو شیفت صبح و عصر بوده تا چند ساعت بعد از اتمام شیفت رسمی خود مجبور است کار کند و در آخرین مورد خود بنده از ساعت هفت صبح تا حدود ساعت یازده شب یک روز را سر کار بودم .
حالا از شما تقاضا دارم اولا مشخص کنید که اینکار قانونی است یانه و در صورتی که نیست چگونه می توانم برای گرقتن حقم اقدام کنم. با سپاس فراوان ؟
1.     اینکار قانونی نیست .
2.     توصیه می کنم ابتدا از طریق دانشگاه علوم پزشکی مربوطه اقدام کنید و اگر به نتیجه نرسیدید از طریق نظام پرستاری اقدام نمایئد .


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .