رد سابقه بیمه توسط شعبه تامین اجتماعی


داناجو : سلام ! بنده مدت ۵ سال از کارفرمایی که برایم بیمه رد نکرده در وزارت کار شکایت کردم و رای هیات تشخیص طبق ماده ۱۴۸ با احراز رابطه کارگری و کارفرمایی به بنده رای داد و پس از ابلاغ رای به بیمه و صدور کاربرگ و اعلام فیش بدهی و پرداخت حق بیمه ،سابقه بنده در اون سالها در سامانه تایید شد.
الان بعد از دو سال شعبه اعلام می کند ما به رابطه کارفرمایی و کارگری شما شک داریم و مدارک ناقص است و سوابق بنده را تعلیق نموده و بنده اعلام می کنم تمام مدارک رو به اداره کار داده ام که این حکم را صادر کرده اند ، الان بیمه این موضوع را قبول ندارد. و گفته اند پرونده شما به اداره کل ارسال شده است . لطفا راهنمایی بفرمایید ؟! البته چون تعداد ما در اون کارگاه ۶ نفر بوده و همگی حکم اداره کار گرفته اند سابقه همگی را تعلیق کرده اند ممنون می شوم راهنمایی فرمایید  ؟
1.     بعد از 6 ماه از پرداخت حق بیمه ، قانون سابقه قطعی می شود . کمیته ای به نام کمیته احراز اشتغال در شعب تامین اجتماعی وجود دارد که باید همان موقع موضوع را بررسی نماید و در صورت تائید دیگر نمی تواند سابقه را بعدا رد کند .
2.     منتظر بمانید . اگر اشتغال تان در اداره کل تامین اجتماعی استان تائید نشد تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .