افت قیمت خودروهای لوکس


زهرا گروسی : سلام ! من 11 بهمن یه تصادف داشتم که مقصر اعلام شدم . راننده سراتو مدل 94 به پراید من برخورد کرد و از طرفی کنترلش رو از دست داد و به 206 پارک شده خورده و درب جلو و عقب و چراغ جلو شکسته و کاپوت سمت چپ بلند شده و سپر و چراغ چپ شکسته است .ایشون راضی به صلح نشده و الان حدود 1 ماهه ماشین رو به تعمیر نبرده و مستقیم به پارکینگ دادگستری منتقل کرده و قرار شده کل سقف بیمه بین سراتو و 206 تقسیم کنند . می خواستم بدانم
1.      بدون تعمیر کردن کارشناس دادگستری چجوری مبلغ خسارت رو تعیین میکنه چون اصلا راننده سراتو راضی نمیشه ماشینشو با هم ببریم صافکاری که مبلغش خیلی کمتر از هزینه ای میشه که کارشناس مشخص کرده است ؟
2.      آیا ممکنه کارشناس مبلغ خسارت را زیاد تعیین کند ؟
3.       به نظرتون هزینه افت چقدر میشه ؟چون راننده سراتو میگه کارشناس گفته 35میلیون هزینه خسارت و 30 میلیون افت است که واقعا مبلغش برای من طاقت فرساست ؟
4.      آیا می توانم مبلغ خسارت را مثل افت تقسیط کنم ؟ ممنونم راهنمایی می کنید ؟
5.      اینکه می گویند ماشین غیر متعارف درصدی از مبلغ خسارت رو پرداخت می کنند چرا با این که ماشینش بالای 180 میلیون قیمتشه ولی از خسارت کم نمی شود ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.      با توجه به قسمت های آسیب دیده مشخص می کنند .
2.      طبق قانون دادگستری مشخص می کنند .
3.      هزینه خسارت را نمی توانم نظر دهم اما اگر بدون رنگ در نیاید بین 13 تا 15 درصد قیمت ماشین افت قیمت دارد .
4.      بله ! اگر قاضی سورای حل اختلاف موافقت کند.
5.      بابت خسارت باید متناسب با قیمت بیشتر از 180 هزار تومان کم شود . اما افت قیمت ربطی به خودروی لوکس ندارد.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .