خسارت تاخیر در تادیه براساس کدام سال محاسبه می شود ؟

محمد : با سلام و خسته نباشید ! تو پرونده  حقوقی که در شورای حل اختلاف دادخواست داده بودم موضوع به کارشناس دادگستری ارجاع داده شده که میزان خسارت تاخیر تادیه رای اداره کار محاسبه شود . نتیجه به قاضی اعلام شده و قاضی برای رفع ابهام کارشناس را دعوت کرده و از کارشناس توضیح در مورد اینکه مبدا خسارت تاخیر تادیه چه تاریخی می باشد و کارشناس در پاسخ گفته که طبق رای اداره کار مبدا محاسبه تاخیر تادیه از زمان مطالبات معوق محاسبه شده است (یعنی از سال ۹۴ تا الان را محاسبه کرده است ) ولی قاضی الان تو پرونده نوشته مبدا خسارت تاخیر تادیه از زمان تقدیم دادخواست به هیات تشخیص اداره کار می باشد ؟!
الان هنوز رای صادر نشده و منتظر صدور رای می باشم . الان رای درستی که قاضی بایستی بگیرد از زمان تقدیم دادخواست باید محاسبه کنه یا از زمانی که کارفرما مطالبات کارگر را سال به سال پرداخت نکرده است ؟ لازم به ذکر است تاریخ تقدیم داخواست بنده به اداره کار ۱۸ آذر ۹۷ بوده و قاضی می خواهد از همین زمان تا الان خسارت تاخیر محاسبه شود و مبلغی که قاضی محاسبه کرده ۷ میلیون می باشد ولی کارشناس هر سالی که پرداخت نشده به زمان همون سالی که پرداخت نشده محاسبه کرده و مبلغ شده ۱۴ میلیون ! من الان چه دفاعی می توننم بکنم ؟ اگه قاضی از زمان تقدیم داخواست محاسبه کنه می توانم کاری کنم ؟
متاسفانه شفاف در این زمینه صحبت نشده است . معمولا با توجه به ماده 522 قانون آئین دادرسی مدنی تصمیم گیری می شود . هر دو موردی که گفتید می تواند ملاک قرار گیرد . رویه قضات ( به خصوص از نوع روحانی اش ) زمان تقدیم دادخواست است متاسفانه هر چند به نظر خود من باید براساس همان سالی که پرداخت نشده است محاسبه گردد . در هر صورت اگر قاضی به این صورت رای داد حتما بر روی آن اعتراض بزنید چون شفاف در این زمینه در قانون صحبت نشده است .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .