هزینه کارشناسی دادگستری


مصطفی : سلام ! خسته نباشید ! چند سوال داشتم :
1.      برای شکایت از کارفرما بابت حادثه کار مبنی بر هزینه درمان و بیکاری و دکتر باید در شورای حل اختلاف شکایت حقوقی را مطرح کنم یا در دادگاه عمومی. هزینه درمان من 6 میلیون شده همراه با ایام بیکاری !
2.      هزینه دادرسی شکایت من به ازای 1میلیون چقدر می شود و بابت ایام بیکاری چون باید کارشناس نظر بدهد هزینه اولیه برای شکایت چقدر است و هزینه کارشناسی چقدر است ؟
3.      برای چنین شکایتی به نظر شما در دادگاه عمومی زود به نتیجه می رسم یا شورای حل اختلاف ؟
4.      بنده کارگر ساختمان هستم و در سال 96 که دچار حادثه شدم در گزارش بازرس اداره کار 10 درصد مقصر حادثه من شدم و مالک 90 درصد و حقوق من به عنوان کار گر در گزارش بازرس اداره کار 50 هزار نوشته شده بود. حالا با توجه به تجربه شما حقوق وایام بیکاری من در سال 98 چگونه حساب می شود ؟ ببخشید سوالم طولانی شد ! ممنون بابت وقتی که می گذارید ! خسته نباشید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.      باید به دادگاه عمومی مراجعه کنید .
2.      هزینه دادرسی اگر مبلغ درخواستی مشخص نباشد 150 هزار تومان است . هزینه کارشناسی پلکانی است . تا 5 میلیون تومان 300 هزار تومان است . از 5 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان 0.5 درصد مبلغ است و ...
3.      باید به دادگاه عمومی مراجعه کنید.
4.      براساس حداقل حقوق کارگر و به نرخ روز محاسبه می شود.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .