پرداخت نفقه به پدر و مادر


سکینه : سلام ! بنده 86 سالمه ! مادر 9 فرزند : 7 پسر و دو دختر . شوهرم ده ساله فوت کرده و من بعد از انحصار وراثت و تقسیم اموال شوهرم من در خانه یکی از دخترانم ساکن شدم . اما الان مدتی است دخترم با بی احترامی مرا به بیرون از خانه پرتاب می کند و می گوید من دیگر توانایی نگهداری از شما را ندارم و این در صورتی است که پسرانم در این مدت هیچگونه کمک مالی به خواهر خود و من نکرده اند و بنده تصمیم گرفته ام از همه آنها شکایت کنم . آیا شکایت من درست است و نتیجه ای دارد ؟ از نظر قانون ماده است که قانون فرزندانم را محکوم به پرداخت نفقه کنند؟
مطابق ماده ۱۲۰۰ قانون مدنی ، نفقه پدر و مادر بر عهده اولاد و در درجه بعد بر عهده نوه است و جنسیت فرزندان دخالتی در این موضوع ندارد و برتری میان فرزند دختر و پسر نیست. در خصوص نفقه پدر و مادر نیازمند و تنگدست، در ماده ۱۲۰۰ قانون مدنی آمده: نفقه  والدین با رعایت نسبت نزدیکی به عهده اولاد است .  به دادگاه یا شورای حل اختلاف شکایت کنید به نتیجه می رسید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .