درخواست بازرسی از سیستم حضور و غیاب


فریدون : با سلام و ضمن سپاس و تبریک سال نو ! من سه ماه تو یه شرکت کار کردم و چهار ماه پیش استعفا دادم. تو این مدت که از شرکت اومدم بیرون متوجه شدم که قانون کار در مواردی مثل نرخ پرداختی اضافه کاری و جمعه کاری ، میزان مرخصی و ساعات کاری، میزان سنوات، حق مأموریت، نحوه محاسبه بیمه در قراردارم نقض شده است.
متاسفانه به خاطر اولین تجربه کارمندی من، این نکات هنگام عقد قرارداد از ذهن من دور موند و از ندانستن و کم تجربگی من سوء استفاده شد. از طرفی تو اون شرکت به من قرارداد ، فرم قطع همکاری و برگه تسویه نمی دادند و دلیلشون اینه که تحت فشار اونا حاضر نبودم سفته ضمانت حسن انجام کار را سفید بدم . ( البته قرارداد رو امضا کردم و اثر انگشت زدم ولی می گویند قرارداد ندارم).
خواستم بدانم با توجه به اینکه پیش نویس قرارداد ، ایمیلهای فیش حقوقی ، پرینت واریزی های شرکت، ساعات رفت و آمد ثبت شده در دستگاه ساعت زنی و پیامکهای رد و بدل شده رو دارم، می تونم بابت موارد ذکر شده در اداره ی کار ازشون شکایت کنم ؟
بله می توانید شکایت کنید و به نتیجه می رسید . ایمیل ها و پیامک ها اهمیتی ندارد . با پرینت واریزی شرکت و ساعات رفت و آمد ثبت شده در صورتیکه مکتوب و مستند دارید شکایت کنید . البته به نظرم پرینت واریزی در صورتی که بتوان حقوق و مزایا را از آن تشخیص داد کفایت می کند وگرنه باید درخواست بازرسی از محل کار و بررسی سیستم حضور و غیاب دهید.
مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .