نگفتن ایرادهای خودرو در هنگام فروش


محمدعلی : سلام و عرض ادب ! یه سوال حقوقی در مورد معامله یک دستگاه اتومبیل داشتم خدمتتون . قضیه از این قراره : من موقع خرید ماشین رفتم به یه شهر دیگه و فروشنده با تعریف کردن از ماشینش و تضمین دادن جهت اینکه ماشین سالمه و همه خرجای موتوریش شده و ماشین سالمه سالمه ، نظر من رو به خودش جلب کرد.
ظاهر ماشین واقعا سالم بود ؛ فروشنده هم فردی محترم و باشخصیت بودن و اینقدر مودب و با شخصیت بودن که من به ایشون اعتماد کردم و مکانیکی دیگه هم نشون ندادم که ماشین سالم هست یا نه!  ما بین خودمون قرارداد کردیم که ماشین قیمتش 20 تومن باشه ؛ 19 تومنش رو همون موقع دادم بهش. 1 تومن هم قرار شد بعد از زدن سند به نام من بهش بدم. منتهی بیمه ماشین که به عهده ی فروشنده بود ، از من پولش رو گرفت و گفت از اون 1 میلیون تومن کم کن. در واقع میمونه 500 هزار تومن دیگه باید بعد از تنظیم سند بهش بدم. ایشون تشریف بردن یه شهر دیگه و بعد از کلی دردسر و زمان طولانی بالاخره سند رو برام فرستادن به همراه وکالت تام.
تو این مدتی که من ماشین دستم بود ، متوجه شدم که روغن سوزی داره و روغن تموم می کنه ماشین !! از مکانیک هم پرسیدم. گفتش که هیچ ماشینی تو یکی دو ماه به روغن سوزی نمی افته.پس ماشین از قبل روغن سوزی داشته و به من نگفته بوده این فروشنده. ماشین خرج آورد حدود 8 میییییلییییون من خرجش کردم!!!
حالا اینجا اختلاف پیش اومده ، فروشنده میگه من 500 تومن مابقی پولمو می خواهم و من هم میگم شما ماشین سالم به من ندادی که دروغ گفتی و با توجه به اینکه ماشین سالم قیمتش 20 میلیونه  (نه اینکه ماشینی که مشکل روغن سوزی داره) من هم 500 تومن رو به ایشون ندادم.
ایشون هم کلی ناراحت شد و گفت حلالت نمی کنم و از این حرفا. حالا سوال اینجاست که آیا واقعا این 500 تومن حقشونه ؟!!  آیا ماشینی که این بوده وضعیتش ، به من داده 20 میلیون ... آیا لازمه من طبق قراردادی که نوشتیم حتما عمل کنم و مابقی پول رو بهشون بدم؟! از نظر حقوقی لطفا جوابمو بدید. از نظر انسانی که ایشون نه تنها 500 تومن بهشون تعلق نمیگیره، بلکه باید جوابگوی این خسارت زیادی که گذاشتن رو دست من هم بدن  ؟
1.     از نظر انسانی و منطقی اگر ایشان چنین چیزی را کتمان کرده است حق ندارند .
2.     از نظر قانونی خودرو باید سالم تحویل شما می شده است مگر اینکه به صورت صریح ایراد آن در قولنامه ذکر شده باشد . شما می توانید از ایشان شکایت کنید و از ایشان مبلغی را بگیرید و یا مبلغی از طلب ایشان را نپردازید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .