پرداخت دیه توسط صندوق تامین خسارات بدنی


محمد : سلام !یه شکایت تصادف فوتی در دادسرا دارم که راننده مقصرمتواری است که بعد از مراحل گزارش کلانتری، نظریه کارشناسی هیئت سه نفره تصادفات و حسب نظریه پزشک قانونی و بازبینی های دوربین های مدار بسته تصمیم نهایی دادیاری دیه متوفی را طبق ماده 85 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 و ماده 21 قانون بیمه اجباری خسارات وارده شده به شخص ثالث و جهت تعیین تکلیف دیه از صندوق خسارات بدنی پرونده را به دادگاه ارسال کرده است.
ابلاغ دادگاه برای من پدر متوفی جهت رسیدگی به 4 ماه دیگه موکول کرده است. در جلسه رسیدگی که من از صندوق خسارات شکایت کردم من باید چکار کنم و کلا روند رسیدگی چگونه است. البته وراث متوفی فقط پدر و مادر متوفی است ممنون ؟
1.     شما از صندوق شکایت نمی توایند بکنید چون صندوق تامین خسارات بدنی موظف است خسارات شما را پرداخت کنید . شما باید درخواست دهید و دادگاه با توجه به متواری بودن مقصر حادثه و دیگر دلایل اشاره شده حکم به پرداخت دیه توسط صندوق تامین خسارات بدنی می دهد.
2.     فقط مراحل پیگیری و جستجوی راننده را باید اعلام کنید که نتوانسته اید به ایشان دسترسی داشته باشید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .