شکایت بابت حادثه کاری


فریبرز رستمی : درود بر شما ! بنده یک کارگاه تزریق پلاستیک دارم . یکی از پرسنل بنده از سال ۹۵ تا برج ۵ امسال (۹۸) در این کارگاه مشغول بکار بودند. با توجه به اینکه مادر وی نیز در همین کارگاه مشغول بکار هستند. بنا بر توافق شفاهی فی ما بین و درخواست خودشان حقوق ایشان را به حساب مادرش واریز می کردم .
متاسفانه سال گذشته نامبرده در محل کارگاه دچار سوختگی سطحی از ناحیه دست شدند که کلیه هزینه های درمانی را بنده پرداخت نمودم . البته حادثه پیش آمده مربوط به پروسه کاری نبوده و فقط در محل کارگاه و بدلیل سهل انگاری نامبرده رخ داده است.حال ایشان پس از ترک کار و بعد از گذشت ۶ ماه درخواست سنوات ودیه نموده است که پس از مخالفت اینجانب تهدید به شکایت نموده است. خواهشمندم بنده را در این خصوص راهنمایی فرمایید ؟
1.     سنوات که ربطی به این موضوع ندارد و باید پرداخت شود . البته ایشان باید کارکردش را ثابت کند .
2.     دیه بستگی به تقصیر باید پرداخت شود . یعنی کارشناس دادگستری تعیین می کند شما چقدر تقصیر داشته اید و خودشان چقدر . متناسب با درصد تقصیرتان باید دیه بدهید .
3.     ایشان هم کارکردش را به سادگی نمی تواند ثابت کند . بهتر است توافق کنید . برای هر دو طرف بهتر است .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .