شکایت بابت تاخیر در پرداخت دیه و هزینه های بیمارستانی


ریاضی : سلام آقای نصر ! خسته نباشید ! درسوال قبل از شما در مورد هزینه بیمارستانی و پزشکی از مقصر حادثه سوال کردم . من دیه را از شرکت بیمه گرفته ام فقط بابت هزینه پزشکی از مقصر حادثه ساختمان که ساختمانش بیمه دارد و دیه را نیز بیمه مسئولیت ساختمان داد شکایت کرده ام و توسط قاضی شورا رد شد .
1.     حالا در دادگاه تجدید نظر در مورد هزینه پزشکی وبیمارستانی آیا در مرحله تجدید نظر هم هزینه های که کردم رد می شود یا نه ! یا اصلا دنبالش را بگیرم یا نه ! اینکه در مرحله تجدید نظر باید دوباره هزینه دادرسی پرداخت کنم ؟
2.     سوال دوم من این است بابت تاخیر در پرداخت دیه که 4 ماه بعد از تحویل مدارک به شرکت بیمه پرداخت گردید می توانم شکایت کنم . در شورای حل اختلاف یا این مورد هم مثل هزینه درمان رد می شود ! لطفا راهنمایی بفرمایید ! ممنون خسته نباشید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     نمی توانم دقیق نظر دهم . واقعیت این است که با وجود قوانین مختلف در این زمینه احتمال به نتیجه رسیدن هم هست . پرداخت دیه برای آسیب های جسمی است و ربطی به هزینه های درمانی ندارد . در این زمینه رای های مثبت هم وجود دارد . به نظر من در دادگاه تجدید نظر شرکت کنید . بله ! باید هزینه دادرسی پرداخت کنید.
2.     بابت تاخیر در پرداخت دیه نیز می توانید به صورت جدا شکایت تاخیر در تادیه را مطرح کنید.در این زمینه اگر مدارک تان کافی باشد احتمال به نتیجه رسیدن بیشتر است.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .