در صورت ترک کار جریمه می شوم ؟


MRHSN : با عرض سلام ! بنده حدود 4 سال برای یک شرکت دانش بنیان فعالیت کردم و سال 98 هم با ایشان یک قرارداد یک ساله از تیر ماه بستم ، اما حدودا اواسط برج آذر برای من کار جدیدی پیدا شد که تمایل به رفتن داشتم و به کارفرما گفتم و بعد از کلی صحبت ، ایشان قبول کردند که من برج اول اسفند 98 به شرکت جدید بروم و کاملا توافقی بود و خود ایشان هم در جریان بودند ، اما استعفای کتبی ندادم و همه چیز به صورت شفاهی و توافقی بود. از اول برج اسفند نیز به صورت تقریبا یک ماه متناوب ، به صورت پارت تایم سر کار ایشان ، عصرها حاضر شدم که کار لنگ من نماند اما از فروردین دیگر نمی خواهم بروم و به ایشان گفتم ایشان قبول نکردند و گفتند من طبق قرارداد با شما رفتار می کنم.
1.     حالا می خواستم ببینم اگر دیگر نروم ، اولا کارفرما چکار می تواند بکند ؟
2.     ثانیا در روند بیمه ام خللی ایجاد می شود یا نه یعنی به عنوان مثال ترک کار یا غیبت می توانند بزنند و اگر بزنند چه اتفاقی می افتد و در روند بیمه کار جدید تاثیر می گذارد یا نه ؟
3.     ثالثا ایشان در قرارداد نوشتند که در صورت ترک کار 5000000 تومان باید خسارت داده شود آیا این کار قانونی است ؟ ضمنا سفته هم دست ایشان ندارم و تنها چیزی که دست ایشان دارم حقوق پارت تایم اسفند من است. ممنون میشم کامل توضیح بدید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     بهتر بود استعفای کتبی می دادید و بعد از یک ماه به صورت قانونی جدا می شدید . الان کار شما مصداق ترک کار است و ایشان می تواند شکایت کند ضرر به ایشان زده اید و اگر بتواند ثابت کند ممکن است جریمه شوید هر چند بعید است . تاکید می کنم اگر استعفای کتبی می دادید  کوچکترین مشکلی پیش نمی آمد.
2.     نه ! در روند بیمه تان مشکلی پیش نمی آید.
3.     چنین کاری قانونی نیست . تشخیص این موضوع در صورت شکایت با محاکم اداره کار است. توصیه می کنم سریعا استعفا کتبی دهید و بعد از یک ماه جدا شوید حتی اگر ایشان قبول نکند. ضمنا حقوق اسفندماه تان را باید پرداخت کنند.
مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .