درخواست هزینه تصادف از مقصر حادثه


رضایی : سلام آقای نصر ! چند سوال داشتم:
بنده برای دریافت هزینه بیمارستان و پزشکی در حادثه کار از مالک ساختمان به شورای حل اختلاف شکایت کردم و امروز در جلسه رسیدگی اعضای شورا گفتند چون دیه گرفته ای هزینه پزشکی وبیمارستان تعلق نمی گیرد و توسط قاضی شورا رد می شود و گفتند ما چند مورد مثل شما داشته ایم که توسط قاضی شوار رد شده است. با این حال من برگه تسویه بیمارستان وهزینه پزشکی را تحویل دادم.
من درسایت های دیگر در اینترنت جستجو کردم ! همه سایت ها نوشته اند هزینه پزشکی وبیمارستان بر عهده مقصر است و با شکایت به نتیجه می رسد . حتی از شما هم سوال کردم شما هم فرمودیید تعلق می گیرد ولی در عمل و مراجعه متاسفانه اینطوری نیست اگر درقانون چنین چیزی است چرا رد می شود . لطفا در این مورد که سوال من و خیلی ها شاید باشد و به نتیجه نمی رسد لطفا توضیح دهید ؟ بنده بابت شکایت هزینه درمان کلی هزینه دادرسی داده ام و اگر توسط قاضی شورا شکایتم رد شود در مرحله تجدید نظر به استناد از چه ماده وقانونی از خودم دفاع کنم که حقم ضایع نشود. لطفا راهنمایی فرمایید ! خسته نباشید ! ممنون ؟
تعلق می گیرد و من نمی دانم چرا قاضی شورای حل اختلاف باید چنین رایی صادر کند . البته متاسفانه قاضی در این مرحله بسیار تاثیرگذار است . عده ای هم می گویند طبق بند ت ماده 1 قانون بیمه شخص ثالث در سال 95 ، شرکت بیمه باید پرداخت کند ولی تا آنجائیکه من می دانم آنها هم پرداخت نمی کنند . به نظر من شما اگر دیه تان را نگرفته اید در مرحله تجدید نظر هم می توانید از قاضی بخواهید تا در رای تجدید نظر مبلغ مربوطه را بیاورد تا از بیمه بگیرید و یا اینکه مطابق قاعده لا ضرر در قانون مدنی ایران درخواست مبالغ فوق را از مقصر حادثه داشته باشید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .