محاسبه عیدی و سنوات سال های گذشته


محمدحسن زارعی مهر : با سلام ! بنده در کارگاهی مدت شش سال کار کردم ، بعد رفتم خدمت سربازی و برگشتم. بعد از خدمت مجدد دوسال دیگر در همان کارگاه کار کردم. بنا به دلایلی کارگاه تعطیل شد و رفتم در کارگاه دیگری که متعلق به همان کارفرما بود سه سال هم آنجا کار کردم.تا اینکه کارگاه دوم را فروختند و کارگاه اول مجددا دایر شد بنده دوباره برگشتم کارگاه اول و تا الان کار می کنم.
بطور خلاصه بنده در دو کارگاه که هر دو برای یک نفر بوده کار کردم ده سال کارگاه اولی و سه سال کارگاه دومی و جمعا سیزده سال سابقه کار همراه با سابقه بیمه دارم . الان مدت دو ماه است که فعالیت کارگاه خیلی خیلی کم شده بطوریکه در 1 ماه گذشته حدود20روز تعطیل بوده است. بعد از پرس و جو متوجه شدم کارفرما به عمد تعطیل کرده است.
با توجه به اینکه بنده 13سال برای وی کار کردم، ده سال اینجا و سه سال کارگاه دیگری و خدا شاهده تا حالا هیچ پاداشی و عیدی نداده است. حاضرم سیزده مرتبه به قرآن سوگند یاد کنم ریالی به من عیدی نداده است و مهمتر اینکه هشت ماه حقوق معوقه دارم چون شفاهی باهم طی کردیم بابت این 13سال و 8 ماه حقوق معوقه نصف کارگاه را به من بدهد البته مبلغ100میلیون هم به وی پول قرضی داده ام که بابت آن رسید و سفته دارم (خلاصه بابت 100تومن طلب و 8ماه حقوق و13سال سنوات قرار شد نصف کارگاه را تا عید به من بدهد )که فکر کنم برای همین که کارگاه را ندهد تعطیل کرده است.
1.     سوال من این است که اگر بخواهد کارگاه را تعطیل کند من بابت 13سال سابقه چقدر سنوات می گیرم ؟
2.     با توجه به اینکه 3 سال در کارگاه دیگرش کار کردم که آنرا فروخت آیا بابت آن 3سال هم سنوات می توانم بگیرم یا فقط 10سالی که در این کارگاه بودم سنوات دارم ؟
3.     -بابت عیدی و پاداشی که در این 13سال نگرفتم آیا می توانم تقاضای عیدی معوقه نمایم یا نمی توانم ؟
4.     بابت سنوات و عیدی های معوقه جمعا چقدر می شود حدود مجموع 13سال سنوات و عیدی های آن . ضمن اینکه هیچ رسید و مدرکی بابت دریافت حق و حقوق و سنوات و عیدی در این 13 سال به وی ندادم حتی یک رسید هم ندادم و همچنین 11 سال از13سال سابقه بنده در کارگاه در مشاغل سخت و زیان آور بوده است و آخرین حقوق بنده طبق لیست بیمه حدود25/000/000بوده است . با تشکر و سپاس از زحمات شما سروران گرامی  ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     اگر بتوانید ثابت کنید برای ایشان کار کرده اید بستگی به نظر اداره کار دارد . اگر شما کارگر دائمی تشخیص داده شوید براساس آخرین حقوق تان سنوات می گیرید یعنی معادل 32 میلیون و 500 هزار تومان ولی اگر کارگر قراردادی که هر سال تمدید قرارداد می شوید محاسبه شوید بابت هر سال معادل حقوق همان سال را می گیرید و بعدا باید شکایت کنید برای خسارت تاخیر در تادیه !
2.     بابت همه سال ها سنوات به شما تعلق می گیرد.
3.     عیدی باید براساس دو برابر حقوق هر سال برایتان حساب شود . به نرخ همان سال حساب می شود و بعدا باید شکایت خسارت تاخیر در تادیه نمائید.
4.     سنوات را گفتم . عیدی را براساس دو برابر حقوق همان سال حساب کنید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .