درخواست محاسبه حق الزحمه ایام بیکاری


محمدی : بنده قرارداد کتبی یکساله با کارفرما داشتم که بعد از 3 ماه و 9روز من رو از کاراخراج کرد. حقوقم 1میلیون تومان بود که طبق قانون کار نبود و 40دقیقه هر روز اضافه کاری کار کردم. حقوق معوقه و بیمه و بن کارگری و حق مسکن و عیدی و پاداش و پایان کارو حق مسکن و مرخصی استحقاقی و اضافه کاری شامل حال بنده می شود ؟
  1. آیا از لحاظ مالی و پولی بازگشت به کار و محاسبه ایام بلاتکلیفی خوب وبهتر است یا تسویه حساب قطعی و کلی؟ مبلغ کدام به صرفه و از لحاظ مالی بیشتراست؟
  2. درسته که هیات تشخیص این ایام کارکرد رو محاسبه وتعیین مبلغ می کند. بنده بابت 3 ماه و 9 روز کاری اگر احیانا تسویه حساب کلی و قطعی را انتخاب کنم مبلغ دادنامه چقدرمی شود ؟ خواهشا محاسبه بفرمائید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     در اختیار شما نیست . شما می توانید درخواست بازگشت به کار دهید . اگر رای داده شود و کارفرما هم بپذیرد بر می گردید وگرنه باید درخواست حقوق و مزایای کاری تان را کنید و یا حق الزحمه ایام بلاتکلیفی . البته اداره کار معمولا بابت حق الزحمه ایام بیکاری یا مدت زمان زیادی حساب نمی شود یا اصلا حساب نمی شود.
2.     حقوق و مزایایی که رد این 3 ماه به شما تعلق می گیرد با توجه به حداقل حقوق محاسبه می شود .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .