شکایت بابت خسارت تاخیر در تادیه از شرکت بیمه


رضایی : سلام آقای نصر ! خسته نباشید ! بنده شکایت از بیمه کرده ام در مورد تاخیر در تادیه (نیم در هزارم) در شورای حل اختلاف که 1ماه دیگر وقت رسیدگی دارم و من از طریق شعبه اجرای احکام یه نامه برای شرکت بیمه بردم که متن آن به این شرح است :  
1.     "درخصوص پرداخت زیاندیده نسبت به پرداخت جریمه نیم در هزارم تاخیر در پرداخت دیه اقدام و نتیجه را به این شعبه اعلام نمایید" . حالا آقای نصر ! به نظر شما من شکایتم را در شورای حل اختلاف کنسل کنم  و بگوییم از طریق شعبه اجرای احکام پیگیری می کنم یا در روز دادگاه شورا نیز شرکت کنم ؟
2.     درمتن نامه اجرای احکام مبلغ جریمه نیم در هزارم را ننوشته اند و مدیر دفتر اجرای احکام گفت بگذار جواب نامه را بیمه بدهد تا ببینم چقدر جریمه دیرکرد برایت حساب می کنند شاید خودشان بیشتر حساب کردند. به نظر شما اینگونه است ؟ یا باید شعبه اجرای احکام مبلغ جریمه نیم در هزارم را می نوشت ؟! کلا روندش چگونه است ؟
3.      وسوال آخرم معمولا مبنای جریمه نیم در هزارم از کی حساب می شود ؟ از تاریخ تحویل مدارک به بیمه معمولا چند روز بعدش جریمه نیم در هزارم را دادگاه حساب می کند ؟  1ماه ، 45 روز ،  2ماه بعد از تحویل مدارک ؟! ممنون خسته نباشید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     نیازی به هر دو کار نبود . با این حال به نظر من از هر دو طریق اقدام کنید.
2.     روندش همین است و آنها معمولا اصلا در حالت اول جریمه ای نمی دهند و دلایلی هم می آورند و کار به مراحل بعدی می کشد . به نظر من رویه فعلی درست است  . منتظر جواب بمانید.
3.     از 20 روز بعد از کامل کردن مدارک حساب می شود.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .