دریافت حقوق بیمه بیکاری به علت کرونا


کتایون : سلام ! من در یک شرکت تعاونی کار می کنم (حمل و نقل مسافر ). شرکت مسافربری کار فرمای من به خاطر نبود درآمدی که به خاطر ویروس کرونا پیش آمده به من حقوق کامل را نمی دهد و فقط بابت چند روزی که کار کردم پول اندکی می خواهد پرداخت کند .
از طرفی می گوید که بیمه تامین اجتماعی می خواهد وام دهد که ما کارگران را اخراج نکنیم که با آن وام حق و حقوق کارگران را پرداخت کنیم .آیا این دادن وام از طرف تامین اجتماعی صحت دارد ؟ واگر صحت ندارد من دراین مدت بدون حقوق نمی توانم از پس مخارج زندگی بر بیایم ؟ آیا می توانم به خاطر نپرداختن حقوق درخواست بیمه بیکاری کنم ؟
1.     تامین اجتماعی وامی نمی دهد . فقط حق بیمه را فعلا دریافت نمی کند . وام را تا آنجا که شنیده ام قرار است بانک ها پرداخت کنند که آن هم هنوز دستورالعملی برای آن نیامده است.
2.     می توانید درخواست بیمه بیکاری بدهید به شرطی که کاملا اخراج شده باشید یا نامه عدم نیاز گرفته باشید. البته تامین اجتماعی هم منتظر کمک دولت است تا بتواند مقرری بیمه بیکاری را برقرار کند چون تعداد بیکاران به علت کرونا بسیار زیاد است و به این زودی بیمه بیکاری را برقرار نمی کند.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .