دریافت مطالبات از کارفرما به علت ورشکستگی کارگر


حسین سپهوند : سلام ! خسته نباشید ! حدود ۵ ماه در سال ۹۶ در شرکتی مشغول به فعالیت کاری بودم که طی اعلام ورشکستگی از سمت شرکت بیکار شدم و طی ادعای کارفرما که اینجانب فقط ۴ماه در آنجا مشغول به کار بودم و انکار قرارداد کاری و پرداخت نکردن حق و حقوقم ، مجبور به شکایت از این شرکت شدم .
‌مطابق برگزاری سه جلسه دادگاهی  در اداره کار و بیمه موفق به گرفتن رای مبتنی بر تأیید قرارداد کار شدم اما متاسفانه با وجود ارائه مدارک جهت تایید ۵ ماه فعالیت کاری فقط با ۴ماه کارکرد اینجانب موافقت شد.‌لذا مجدداً مجبور به ارائه دادخواست مبنی بر اعتراض به رأی اداره کار، در دیوان عدالت شدم‌. می‌خواستم بپرسم:
  1. آیا می توانم با وجود ارائه استشهادی در خصوص فعالیت های کاری خود در حدود ۵ ماه به دیوان و درخواست گرفتن پرینت پیامکهای متنی از کارفرما جهت اعلام برنامه روزانه من باب انجام فعالیت های کاری به شماره همراه اینجانب در روزهای پایانی فعالیت کاری در ماه پنجم، بتوانم رای دیوان عدالت را موافق ۵ ماه فعالیت کاری خود جهت دریافت مطالبات معوق اینجانب از جمله، حقوق معوقه، سنوات،عیدی و پاداش، حق الزحمه کاری،مرخصی، و دیرکرد در پرداخت کلیه حق و حقوق قانونی و رد کردن بیمه ماه آخر به سازمان تامین اجتماعی نماییم؟ (تاریخ رسیدگی به دادخواست اینجانب برج ۹۷/۰۷/۱۸ از طرف دیوان مشخص شده است ) ؟
  2.  (حقوق دریافتی پایه ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان+ عیدی و پاداش ، مرخصی ، سنوات  ،حق الزحمه کاری ، بیمه که از تاریخ ۹۶/۱/۱۹ الی۹۶/۰۵/۲۵مشغول به فعالیت بودم.کل دریافتی اینجانب از شرکت۲/۶۳۲/۰۰۰ تومان بوده ،لازم به توضیح است که در این پنج ماه از مرخصی استفاده نکردم. می خواستم بپرسم در حال حاضر باتوجه به توضیحات اینجانب مانده طلب بنده چقدر می شود ؟
  3. می توانم مبلغی جهت، دیرکرد در پرداخت حق و حقوق اینجانب از سال۹۶ تا کنون نیز دریافت کنم ؟
  4. مدیرعامل شرکت با بنده تماس گرفتن و گفتن طبق رای اداره کار با قبول همون۴ماه کارکرد، باهاشون توافق کنم و رضایت بدهم و مطالبات خود را دریافت کنم. آیا به نظر شما بهتر نیست توافق کنم؟ یا منتظر به برگزاری و رأی دیوان عدالت باشم؟
  5. در نهایت میخواستم ببینم اگر بهتر است با شرکت توافق کنم , با چه مبلغی با شرکت توافق کنم ؟ ممنون از لطف و راهنماییتون. سمت بنده  در شرکت ،مهندس عمران ، کارشناس دفتر فنی بوده است ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     اصلا مواردی که فرمودید در اداره کار هم مدرک محوسب نمی شود چه برسد به دیوان عدالت اداری که زیاد وارد این جزئیات نمی شوند . مدرک مکتوب واقعی می خواهید . این مدارک فایده ای ندارد .
2.     حدود 5میلیون تومان طلب دارید . البته حدودی گفتم چون دقیق نگفتید.
3.     باید به دادگاه یا شورای حل اختلاف شکایت تاخیر تادیه کنید.
4.     به نظر من بهتر است توافق کنید . بعید است به نتیجه برسید برای 5 ماه
5.     با حدود 3.5 تا 4 میلیون تومان توافق کنید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .