درخواست بازگشت به کار


پیمان : بنده درشرکت مصالح فروشی به عنوان کارمند کار می کردم که در جلسه هیات تشخیص بنده قرارداد کاری یکساله رو که کارفرما بعد از ۵ ماه بنده رو از کار اخراج کرده بود ارائه دادم و درخواست بازگشت به کار دادم ولی کارفرما چه مدارک و دلیلی آورده که در رای هیات تشخیص موجه بودن اخراج بدلیل زوال زمینه اشتغال عنوان شده و برای بنده بازگشت به کار صادر نشد.
اگر به رای اعتراض کنم در هیات حل اختلاف اخراج غیرموجه و بازگشت به کار صادر می شود یا خیر ؟ چگونه از خودم دفاع کنم ؟ حتی درهیات تشخیص نیز چندین بارقاضی به کارفرما گفت مبلغی بده و رضایت کارمند رو بابت الباقی قرارداد اخذ کن که قبول نکرد و زیر بار نرفت.حتی بنده درجلسه هیات تشخیص نیز گفتم ایام بلاتکلیفی بنده رو از تاریخ اخراج محاسبه و تعیین مبلغ کنید که متاسفانه هیات تشخیص نه تنها اخراج رو غیر موجه نزده و حکم بازگشت به کار نداده و ایام بلاتکلیفی رو هم محاسبه نکرده است . به این ترتیب حق بنده اجحاف و تضییع شده است ؟
فعلا بهترین کار این است که به رای مربوطه اعتراض کنید و درخواست بازگشت به کار دهید . اعضای هیات حل اختلاف بشتر هستند و احتمالا موضوع دقیق تر بررسی می شود . در صورت عدم تائید بازگشت به کار درخواست حق الزحمه ایام بلاتکلیفی بدهید.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .