پیگیری قرارداد کار در اداره کار


علی جلیلی : با سلام ! در طرح ضربتی اشتغال در سال 81 بنده توسط اداره کار با کارفرمای یک واحد تولیدی قرارداد کار 5 ساله بین بنده و کارفرما در اداره کار و توسط مسئول اشتغال اداره کار منعقد کردم .  از81 تاسال 86 و به کارفرماهم سی میلیون ریال وام اشتغال دادند.
از قراردادها یکی را به سازمان تامین اجتماعی برای معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما نسخه دیگر را به خود کارفرما یک نسخه هم در پرونده ماند و به من نسخه ای از قرارداد را ندادند. حال بعد از سالها متوجه شدم از5 سال ففط 2سال بیمه پرداخت شده در نتیجه به اداره کار شکایت کردم اما باتوجه به گذشت سالهای زیادی از زمان انعقاد قرارداد گفتند باید قراردادکار ارایه شود .
بنده نیز از اداره کار تقاضا کردم نسخه دیگر قرارداد را که باید در اداره کار باشد را بدهند ولی گفتند چون برای 15سال قبل بوده الان نمی دانیم کجاست ؟ از سازمان تامین اجتماعی هم تقاضا کردم گفتند سابقه ای از قرارداد اینجا نیست یا نمی دانیم کجاست ؟!  اداره کار باید جوابگو باشد !
حال چکار کنم باتوجه به اینکه طبق قانون کار نسخه ای از قرارداد باید به اداره کار داده شود و اینکه واحد اشتغال اداره کار هم این قراردادکار را تنظیم کرده است طبق قانون این قرارداد ها باید در کجا نگهداری شود و سوابق قراردادها از کجا قابل استعلام است  ؟
آیا اداره کار باید جوابگو باشد ؟  رویه قانونی در این خصوص چیست ؟ ضمن اینکه در چند فقره از گزارشهای بازرسی تامین اجتماعی از کارگاه فوق در سالهای81 الی86 نام بنده وجود دارد ولی متناوب است و فقط با ارائه قرارداد می شود که بصورت متوالی سوابق برای من ایجاد می گردد.لطفا راهنمایی نمایید طبق قانون تکلیف چیست ؟
طبق قانون باید نسخه ای از قرارداد در اداره کار باشد . اگر نمی دهند و شما هم مدرک دیگری که فعالیت مستمر شما را نشان می دهد ندارید باید از اداره کار به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . پرونده باید در اداره کار باشد.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .