مهاجرت ، اقامت و تابعیت بحرین


مجتبی سسی : مهاجرت یا اقامت یا تابعیت برای یک ایرانیه اهل سنت در کشور بحرین امکان دارد و چه شرایطی دارد ؟
1.     از طریق تولد فرزند : هر نوزادی که پس از سپتامبر سال ۱۹۶۳ در خاک بحرین تولد یابد و پدرش هم شهروند بحرین باشد (هم متولد باشد هم مقیم بحرین باشد) تابعیت و اقامت در بحرین را خواهد داشت. اگر طفل تابعیت کشور های دیگر را نداشته باشد اقامت بحرین به وی داده خواهد شد. دوم اینکه نوزاد در خاک بحرین ولی از پدر و مادر نا معلوم متولد شده باشد.
2.     از طریق رابطه خونی: هر نوزادی که پس از ۱۶ سپتامبر سال ۱۹۶۳ در بحرین متولدشود و پدر یا پدر بزرگش اقامت بحرین را از طریق تولد دارا باشد، نوزاد متولد شده نیز بحرینی محسوب خواهد شد. دوم اینکه نوزاد در خاک بحرین ولی از پدر و مادر نامعلوم شده باشد.
3.     اقامت بحرین ممکن است با این شرایط بدست آید: هر شخصی که با استمرار به مدت ۲۵ سال از سال ۱۹۶۳ در بحرین سکونت و اقامت داشته باشد (حداقل ۲۵ سال) این مدت زمان برای عرب زبانان ۱۵ سال می باشد  . متقاضی مورد نظر باید به زبان عربی مسلط باشد و نام وی هم در بحرین ثبت شده باشد و هم چنین اقامت قانونی در بحرین داشته باشد .
4.     تابعیت مضاعف در قانون بحرین به رسمیت شناخته شده است . دولت باید از دست رفتن تابعیت را به هر گونه ای تائید کند .دولت بحرین ترک بحرین را به صورت ارادی مجاز می داند و کسانی که تابعیت یک کشور خارجی را کسب کنند ، تابعیت بحرین از آنها سلب خواهد شد .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .