حذف بیمه های پرداختی برای محاسبه مستمری تامین اجتماعی


محسن صالحی نسب: از سال ۷۹ تا ۸۹ در شرکت الف بصورت تمام وقت بیمه رد شده است. از ۸۹ تا ۹۶ در شرکت ب تمام وقت بیمه رد شده و از ۹۶ تا پایان ۹۸ در شرکت ج! اما در فاصله ۸۹تا ۹۸ بصورت پاره وقت از شرکت الف نیز برایم بیمه رد شده است. در پایان ۹۸بازنشسته می شوم اما الان حکم بازنشستگی ام را براساس شرکت الف محاسبه کرده اند. درصورتی که در شرکت الف سال های آخرش پارت تایم بودم و از شرکت ج سقف بیمه برایم رد می شده است. بیمه می گویدبه استناد ماده ۳۴ این را محاسبه کرده است. آیا چنین چیزی درست است؟ لطفا من را راهنمایی کنید؟
1.     ربطی به ماده 34 ندارد. ماده 34 می گوید تمامی کارفرمایان باید حق بیمه را پرداخت کنند. ضمنا کارتان قطعا ایراد داشته است . شما 2 سال در شرکت ج استخدام شده اید و سقف حق بیمه را پرداخت کرده اید! این کارر به علت افزایش غیر متعارف مستمری بوده است و احتمالا شعبه بیمه اشتغال تان را در این شرکت کلا رد کرده است و براساس همان شرکت الف محاسبه کرده است . بهتر بوده حق بیمه تان را در همان شرکت الف به تدریج بالا می بردید.
2.     می توانید بابت این موضوع به دیوان شکایت کنید ولی با این حال مستمری هیچگاه براساس سقف بیمه پردازی تان محاسبه نمی شود چون صوری در نظر گرفته می شود. ولی احتمال دارد اصلاحاتی صورت پذیرد.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .