شیفت شب پرستاران بعد از مرخصی زایمان


مهرجو : سلام! بنده پرستار هستم و الان در مرخصی زایمان هستم. می خواستم بدانم قانونا بعد از چند ماهگی فرزندم باید شیفت شب بروم؟ چون بعد از سه ماه که سر کار می رویم یعنی از یکسالگی بچه برای ما شیفت شب می نویسند و واقعا برای بچه هایی که از شیر مادر تغذیه می کنند خیلی سخت است.
من در مورد فرزند اولم به دفتر پرستاری اعتراض کردم ولی گفتند اون قانون برای بیمارستان هایی هست که مهد کودک ندارند.گفتند شما می توانی بیاری اینجا بذاری مهد و در بین شیفت شب بری بهش سر بزنی ولی این کار با وجود مسئولیت سنگین و بی وقفه پرستار عملا اجرایی نیست و سوال دومم اینکه اگه از طریق دیوان عدالت می توانم حقم را مطالبه کنم بهترین زمان برای اینکه زودتر به نتیجه برسم کی هستش؟واقعا ممنونم از همیاری شما ؟
1.     دستورالعمل وجود دارد تا یک سال بعد از مرخصی زایمان شیفت شب گذاشته نشود. ربی به مهد کودک ندارد.
2.     بهتر است در ایامی که در مرخصی زایمان هستید این موضوع را از بیمارستان پیگیری کنید. اگر به همین منوال قبل بود باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی مربوطه اقدام کنید . اگر به نتیجه رسیدید که هیچ ولی اگر به نتیجه نرسیدید باید در اسرع وقت از دانشگاه علوم پزشکی به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . البته باید سریع باشید چون پرونده در دیوان بین 6 ماه تا 1 سال ممکن است طول بکشد.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .