تقسیم ارث بین مادر و برادر و خواهر


نجمه منصوری: سلام خدا قوت!  خانه پدری بنده ویلایی بود یعنی ۶ دانگ کامل. برادرم طبقه بالا رو به هزینه خود ساخت و به طبع راه پله ای در حیاط برای رفت و آمد ساخت. پدرم سند طبقه بالا رو به اسم برادرم زد. الان متاسفانه مدتی پدرم فوت کرده است.
برادر کوچکترم ادعای ارث می کند. می خواستیم بدانیم خانه ویلایی ما که قبلا ۶ دانگ بود الان طبقه بالا خورده و راه پله ،چه میزان ارث به هر شخص می رسد.
قرار بوده برادرم که طبقه بالا رو ساخته موقع تقسیم ارث هر قدر از ارزش ویلایی بودن خونه کم شده از ارث او کم شود. پدرم دو پسر و یک دختر دارد و مادرمان نیز در قید حیات هستند. اگر مهریه مادرم رو حساب نکنید به هر شخص چه میزان می رسد. لطفا بگوئید هر شخص چند دانگ بهش تعلق می گیرد؟
اگر مکتوب چیزی نداشته باشید چیزی از ارث برادرتان کم نمی شود. 1/8 طبقه پایین به مادرتان می رسد.  7/8 باقیمانده به 5 قسمت تقسیم می شود و 2 قسمت به هر کدام از برادران و 1 قسمت به خواهر می رسد. طبقه بالا هم برای برادرتان است. 

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .