شکایت از پیمانکار شهرداری


یاسر عزتی: با سلام! من مدت ۵ سال هستش که در فضای سبز شهرداری تهران کار می کنم. شیفت شب هستم و تمام روزهای هفته حتی تعطیلات رسمی هم سر کار هستم و اصلا تعطیلی نداریم. من حتی سالی ۱۰ روز هم نتوانستم بروم مرخصی.
ساعت کاری من ۱۲ ساعته است یعنی از ۶ غروب تا ۶ صبح هستش. پیمانکار علی رغم درخواست های مکرر من تا الان من را بیمه نکرده حتی یک روز. چند بار بهش گفتم حتی مدارک هم بهش دادم ولی من را بیمه نکرده است. من مدت دو سال از این ۵ سال را خدمت سربازی بودم ولی شیفت شبش هم سرکار اومدم و روزها پادگان و شبها سرکار بودم. یعنی مستمر سرکار بودم و قطع نکردم. یعنی با وجود اینکه سرباز بودم ولی سرکار میومدم و کارم رو قطع نکردم.
من اسمم به عنوان مسئول شب رد شده ولی کار نگهبانی رو هم انجام می دادم در این مدت. تا دو سال پیش هر سال قبل عید پیمانکار می آمد و یک سری فرم ها رو می داد ما امضا کنیم که می گفت عیدی و حقوقمان رو کامل گرفتیم و طلبی نداریم. ولی این دو سال اخیر نیامده اینکار را بکند. حالا چند تا سوال دارم خدمتتون، عاجزانه خواهش می کنم پاسخ بدید و من را راهنمایی کنید:
1.     آیا من می توانم از پیمانکارم برای حق بیمه من شکایت کنم؟
2.     این نامه هایی که امضا کردیم مشکلی برای ما پیش می آورد؟
3.     دو سال خدمت سربازی من مشکلی برایم پیش نمی آورد؟
4.     چه اقدامی باید بکنم و چه جوری شکایت بکنم؟
5.      آیا می شود این چند سالی که بیمه نشدم را زنده کنم و بیمه بشوم؟ خواهش می کنم من را راهنمایی کنید. ۵ سال زندگی من همین جوری رو هواست. ممنون ازتون، خدا خیرتون بده؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:
1.     بله می توانید شکایت کنید. کافی است مدارک کارکرد مانند پرینت حساب داشته باشید. البته معمولا شکایت از پیمانکاری های شهرداری به نتیجه می رسد.
2.     نه! نامه های فوق مشکلی پیش نمی آورد.
3.     نه ! ایام سربازی مشکلی برایتان پیش نمی آورد.
4.     باید هر مدرکی که نشان دهد برای پیمانکارها کار کرده اید جمع آوری کرده و بابت بیمه ، عیدی ، سنوات، حقوق و مزایای ثابت به اداره کار شکایت کنید.
5.     بله! اگر مدرک داشته باشید می توانید در این زمینه رای بگیرید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .