پرداخت عیدی و سنوات توسط کارفرما


Zara mdn: با سلام! بنده به مدن دو سال و سه ماه در شرکتی خصوصی مشغول به کار بودم و در پایان اسفند ماه تعدیل شده و برای بیمه بیکاری تقاضا داه ام. متاسفانه در طول دوران کاری برای اینجانب قرارداد امضا نشده اما فیش حقوق صادر می شد.
بیمه هم رد می شد و من چک می کردم. اما چون تعداد نفرات کم بود ما بدون قرارداد کار می کردیم. حال برای بیمه بیکاری، اینجانب برای دریافت نامه معرفی و قرارداد امضا شده به شرکت مراجعه خواهم کرد. سوال من این است که با توجه به اینکه در اسفند ماه به اندازه سه برابر حقوق پایه قانون کار برای اینجانب عیدی واریز شده آیا به بنده پایان کار معادل دوسال کاری داده خواهد شد یا نه؟
لازم به ذکر است حقوق پایه بنده در فیش حقوقی 2میلیون و دویست و بیست هزار تومان بوده و در این فیش نامی از مزد سنوات روزانه نیامده است. همچنین در واریزی عیدی سال 98 عنوان شده که میزان عیدی دو برابر قانون کار و میزان سنوات یک برابر قانون کار است. آیا این سنوات واریزی همان پایان کار می باشد و برای بنده دیگر پایان کار تعلق نمی گیرد؟ ممنون می شوم پاسخ بدهیدبا تشکر؟
قانونا عیدی معادل 2 برابر حقوق و سنوات یک برابر حقوق است. بستگی به نظر کارفرمایتان در این زمینه دارد ولی اگر اعتقادشان همین باشد، اداره کار حق را به ایشان خواهد داد.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .