عدم پرداخت اقساط توسط وام گیرنده


نادر محبتی: با سلام! ببخشید من سه سال پیش ضامن یکی از اعضای فامیلمون شدیم که می خواست وام 3 میلیونی بگیره.در مقابل ضمانت هیچ چک و سفته ای مبنی بر حس پرداخت اقساط ازش نگرفتیم. گویا وام گیرنده بعد از دریافت وام از پرداخت اقساط خودداری کرده و در مقابل اخطار های ما و بانک بی توجه بود. از یک سال پیش این پرونده وام از راه قانونی و وکیل بانک داره اقدام می شود و برای من احضاریه آمد و از ترس محکوم به پرداخت شدن و آش نخورده و دهن سوخته در دادگاه حاضر نمی شدیم و هر روز پیگیر این آقا بودیم که زودتر وام را تسویه کند.  
در نهایت رای به محکومیت ضامن به پرداخت اصل وام با 6 میلیون تومان دیرکرد صادر شدو من از ترس محکومیت پرداخت می خواستم بدونم ما چطور می توانیم از خودمان در مقابل این رای و عدم پرداخت وام گیرنده در دادگاه دفاع کنیم. به هر حال الان برای ما حکم جلب صادر شده است ؟
شما ضامنید . بانک معمولا سراغ ضامن می آید چون می داند ضامن می تواند طلب را پرداخت کند وگرنه ممکن است توقیف اموال و حتی جلب شوید. شما باید پرداخت کنید و سپس با گرفتن مدارک خود از بانک بابت مبلغ پرداختی و خسارت تاخیر در تادیه از وام گیرنده شکایت حقوقی کنید . می توانید حکم توقیف اموال و حتی حبس وی را بگیرید. این تنها راهی است که دارید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .