بیمه اختیاری بهتر است یا بیمه حرف و مشاغل آزاد


علیرضا کمالی: با سلام! ما بیمه تامین اجتماعی اختیاری رد می کنیم و چون گران شده همیشه ما سه ماه عقب هستیم و نمی توانیم از امکانات درمانی آن استفاده کنیم. آیا نمی توان درصد آن را از 27 کمتر کرد یا از بیمه مشاغل آزاد استفاده کنیم؟ ما بیشتر بازنشستگی برایمان مهم است.پیشنهاد شما در این باره چیست که هم بتوانیم از امکانات درمانی (ولو کم) استفاده کنیم هم بازنشستگی با حقوق خوبی داشته باشیم. چون می گویند افرادی که درصد بیمه آنها متلا مشاغل آزاد 12% باشد، حقوقشان نیز کمتر خواهد بود.به دلیل این که حق بیمه کمتری پرداخت می کنند.پیشنهاد شما در این باره چیست؟ممنون میشم راهنمایی جامع و مفیدی ارائه کنید؟
1.     بیمه های حرف و مشاغل آزاد و اختیاری از نظر حقوق بازنشستگی تفاوتی ندارد.
2.     بهتر است بیمه حرف و مشاغل 18 درصد انتخاب کنید تا فوت قبل از بازنشستگی و ازکارافتادگی را نیز در بر بگیرد.
3.     اگر بیمه حرف و مشاغل را انتخاب کنید بابت هر دفترچه بیمه باید 50 هزار تومان پرداخت کنید که اگر زن و بچه داشته باشید هزینه اش زیاد می شود. ضمنا در مراکز ملکی تامین اجتماعی باید فرانشیز پرداخت کنید.
4.     اگر متاهل و بچه دار هستید به نظرم همان اختیاری بهتر است ولی اگر توانایی مالی ندارید بیمه حرف و مشاغل 18 درصد را انتحاب کنید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .