افزایش مزایای ثابت در سال 99 طبق قانون کار

محمد: با سلام! مدت ۱۰ سال است که در شرکت تولیدی واقع در شهرک صنعتی شمس آباد مشغول به کارحسابداری هستم. طی دو سال گذشته به علت دوری مسیر به صورت پاره وقت یعنی ۳ روز در هفته کار می کردم اما تمامی وظایف مربوط و حتی انجام امور مالیاتی را انجام می دادم.

این شرکت فقط بیمه ماهانه من را به صورت کامل پرداخت می کند و به ازای هر روز کاری ۲۶۶ هزارتومان معادل مبلغ ماهانه ۳۱۹۲ هزار تومان به من حقوق پرداخت می کند.سوال من این است که سنوات و حق بن و حق مسکن و مابقی مزایا باید به چه شکل برای من محاسبه شود و اصلا این مزایا به من تعلق می گیرد یا خیر؟

و سوال بعدی اینکه امسال با افزایش ۱۵ درصد حقوق فقط به حقوق روزانه من ۱۵ درصد اضافه شد که معادل روزانه ۳۱۵ هزارتومان شد ،مجدد مبلغ محاسبه مابقی مزایا به چه شکل باید باشد برای سال ۹۹ . با سپاس از همکاری شما؟

1.     پایه سنوات و حق بن و حق مسکن و مزایای ثابت دیگر مبالغ ثابتی است که هر سال توسط دولت اعلام می گردد و باید به حقوق تان اضافه شود.

2.     مزایای ثابت هر سال توسط دولت افزایش می یابد و ربطی به 15 درصد ندارد.

3.     دقت کنید چون حقوق تان از حداقل حقوق بالاتر است اگر قرارداد نداشته باشید کارفرما می تواند اعلام کند که مزایای ثابت را به شما پرداخت می کند.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .