قطع بیمه کارگران ساختمانی


E.S: سلام! همسر من کارگر جوشکار است و ما ۱سال بیمه کارگر ساختمانی شدیم. در طی یک سال ۲بار بازرس برای بازرسی تشریف آورده و عکس گرفته از کار و یک بار عنوان کردند که در جای دیگه میوه می فروشد و من اداره کل، کارگزاری، و صنف رفتم اما متاسفانه جواب درستی ندادند و بیمه ما را قطع کردند.
مگه جوشکاری جزء کارهای فصلی نیست تا کار بعدی بیاد زمان می برد.به نظرتون ما باید تو این مدت بیکاری چی بخوریم؟ بچه نداریم ؟! که به این راحتی بیمه را قطع می کنند. همسرم ۲بار عمل جراحی انجام داده به خاطر خسارات جوشکاری و پرونده پزشکی داره.الان باید چی کار کنیم ؟ خواهش می کنم راهنمایی کنید؟
قانون بیمه کارگران ساختمانی می گوید که باید صرفا شغل کارگران ساحتمانی داشته باشد. اگر در بعضی زمان ها کار دیگری داشته باشند و تامین اجتماعی بفهمد قطع می کنند. باید همیشه یکی از کارهای ساختمانی را انجام دهد و میوه نفروشد. بعد از مدتی مجددا درخواست بیمه کارگران ساختمانی دهد. اگر در یک ساختمان مشغول به کار شود مجددا می تواند درخواست دهد.

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .