الزام به تنظیم سند رسمی

محمد صالح نجار: باسلام ! بنده در سال 93 طی یک بیعنامه عادی 720 متر زمین 40 میلیون از دو نفر خریدم. کل زمین 5000 متر بوده که تفکیک شده و سند صادر نشده است.چون فروشنده فوت می کند.ازطرفی ورثه نامعلومه برای اخذ سند رسمی کمی زمانبر می باشد . برای همین در بیعنامه نوشتیم پس از صدور سند به نام مالک نسبت به تنظیم و انتقال سند رسمی 720 متر اقدام نمایند. الان 6سال گذشته و تا الان باید سند صادر می شد. ولی دو فروشنده بنا به دلایلی به جان هم افتاده و ازهم شکایت کردند و باعث شده که تاحالا نتیجه نگیرند.

الان قیمت زمین حدود 400 میلیون تومان شده و این عدم ایفای تعهد و لجبازی آنها به ضرر بنده خواهد بود. آیا از نظر قانونی راهی هست که آنها را مجبور به تنظیم سند کنم و اگر انجام ندادند خسارت و زیان بپردازند. چون عمدا باهم لجبازی می کنند وگرنه 6سال طول نمی کشد صدور سند؟! ضمن اینکه عقد بیع آنها با مالک اصلی متوفی هم طی حکم قطعی قبلا محرز و مسلم شده است؟

باید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی بدهید. اگر فروشنده فوت کرده باشد باید دادخواست را به طرفیت وراث ایشان تنظیم نمائید. اگر فروشنده یا فروشندگان به هر دلیلی به این کار اقدام ننمایند نماینده دادگاه نهایتا سند را به اسم شما خواهد زد.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .