تامین اجتماعی پرداخت حق بیمه را قبول نمی کند؟


سجاد:  سلام! کارفرما برای من توی لیست بیمه ترک کار نزده و البته من هنوز توی همون شرکت شاغلم. ولی توی دو سال گذشته ۸ ماه بیمه برای من رد نشده و توی سابقه ام نیست  و در طول این دو سال هر بار بازرس با شرکت اومده تایید کرده که من شاغل هستم و تاریخ شروع با کار من رو همیشه همون اول ۹۷ ثبت کرده است .
1.     سوال اینجاست وقتی بازرس مثلا توی برج ۱۲ به شرکت بیاید و تایید کند که من شاغل هستم و توی بازرسیش تاریخ شروع با کار من رو ۱.۱.۹۷ ثبت کنه آیا این یعنی تایید کرده که من کل سال رو اونجا شاغل بودم یا فقط اسفند را تایید کرده است؟ چون ماه های مهر و آبان و آذر سال ۹۷ توی سوابق بیمه من نیست . به اداره بیمه مراجعه کردم و گفتند باید از اداره کار شکایت کنم . بهشون اعلام کردم که کارفرما وقتی ترک کار من رو نزده پس من هنوز اونجا شاغلم و شما باید کارفرما را بدهکار کنید بابت پرداخت نشدن حق بیمه من ! ولی گفتند نه اسم شما از توی لیست بدون نرک کار زدن حذف شده پس باید از اداره کار شکایت کنید؟
2.     مگر قانون اینجوری نیست که تا ترک کار از سمت کارفرما زده نشود من کارمندش بحساب می آیم؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:
1.     نه ! تائید بازرس به معنای تائید کل سال نیست. تائید همان ماه است.
2.     طبق قانون کار باید در صورت اخراج ترک کار زده شود ولی آن چیزی که عملا تامین اجتماعی اجرا می کند و به صورت رویه درآمده است در صورت عدم پرداخت حق بیمه رای مبنی بر پرداخت حق بیمه از اداره کار می خواهند. به علت تقلب هایی که در این زمینه صورت پذیرفته است و افرادی شاغل نبوده اند و حق بیمه شان پرداخت شده است این رویه حاکم شده است.

·         مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .