کارفرما حق بیمه را پرداخت نکرده است؟!


سجاد: سلام! چند تا سوال دارم کوتاه می پرسم؟!
1.     آیا تا زمانی که کارفرما توی لیست خودش برای من ترک کار نزنه من کارمندش محسوب می شوم یا اگر اسم منو از لیست بیمه خارج کنه خود بخود ترک کار می خورم؟ در طول دو سال اسم من در چند ماه از لیست خارج و دوباره وارد لیست شده بدون اینکه ترک کار بزنند چون هنوز تاریخ شروع به کارم توی سابقه بیمه ام همون روز اول هست . از بیمه بابتش سوال کردم می گویند باید از اداره کار شکایت کنم و اثبات کنم مشغول به کار بودم توی اون ماه ها؟!
2.     آیا وقتی خود کارفرما ترک کار نزده من چرا باید اثبات کنم ! اگر کارفرما ترک کار نزنه و اسممو همینجوری خارج کنه می گویند باید جریمه بشه؟! آیا منظور از این جریمه همون پرداخت حق بیمه منه یا دیگه بیمه من ثبت نمی شود ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:
1.     نه ! نیازی به شکایت به اداره کار نیست. برای خاتمه همکاری باید در لیست بیمه ترک کار بخورید.
2.     اگر کارفرما قبول داشته باشد که شما کارگر ایشان بوده اید می تواند لیست اصلاحی دهد و البته جریمه هم می شود چون حق بیمه را به روز پرداخت نکرده است. اما اگر قبول نداشته باشد و اسم تان هم در لیست بازرسی بیمه نباشد تنها راه شکایت به اداره کار و گرفتن رای بابت پرداخت حق بیمه است.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .