دیه آسیب به ملتحمه چشم در محل کار


فرهاد سلطانی: سلام! من تو داروخونه کار می کنم. متاسفانه دیشب حین کار موقع برداشتن دارو از قفسه وقتی خم شدم که دارو بردارم خیلی اتفاقی یه میله نوک تیز فلزی رفت تو چشم چپم و سفیدی چشممو پاره کرد که دچار خونریزی متوسط و درد شدید تو ناحیه ملتحمه چشمم شدم که بعدا فهمیدم اون میله با اون طول یک متری کنار قفسه ها لابلای دو سه تا کارتن مخفی شده بود(بخاطربی احتیاطی همکاران).
 خلاصه دیشبم رفتم اورژانس چشم پزشکی ولی با اینکه بیناییم مشکلی پیدا نکرده اما هنوز قرمزی و پارگی و درد را دارم و حالا حالاها بایددرگیرش باشم. الان واقعا نمی دانم چکارکنم ؟ آیا با وصف این شرایط بیمه آسیب به چشم بهم تعلق می گیرد یا خیر؟ و در صورت مشمول بودن به چه میزان خواهد بود ؟ ممنون می شوم از سایت خوبتون اگر راهنمایی کنید تا در صورت مشمول بودن تا دیر نشده پیگیر بشوم ؟
1.     اگر بیمه تامین اجتماعی داشته باشید استراحت پزشکی به شما تعلق می گیرد. بابت غرامت بعید است چیزی تعلق بگیرد چون آسیب در حد 10 درصد ازکارافتادگی به بالا نمی باشد.
2.     اگر بخواهید از کارفرما دیه بگیرید و ایشان بیمه مسئولیت نداشته باشد و خودش بخواهد پرداخت کند باید شکایت کنید و کارشناس اداره کار یا دادگستری میزان قصور ایشان را مشخص می کند. البته در این زمینه توصیه نمی کنم.
3.     اگر داروخانه بیمه حوادث و یا مسئولیت داشته باشد احتمالا هزینه درمان یا مبلغ دیه توسط بیمه پرداخت می شود.
4.     دیه خونریزی متوسط ملتحمه 0.3 درصد دیه کامل می باشد معادل 990 هزار تومان. البته ممکن است بابت آسیب های دیگر ارش نیز در نظر گرفته شود.

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .