شکایت برای دریافت سهم از مغازه

حیدر اسماعیل مستعار: سلام وخسته نباشید! بنده تقریبا سال ۸۲ یا ۸۳ مشغول کار در مغازه املاک که پدر راه اندازی کرده بود و خودش بی سواد بود مشغول کار شدم. تا سال ۹۸ که سریکسری مشاعل از حضور بنده که تاحدودی مالک هم محسوب می شوم جلوگیری کرده و قفل مغازه را عوض کرده و الان برادر کوچک  و پسر بنده درحال کارکردن هستند و هیچ حقوقی  به بنده پرداخت نمی کنند.

من از اولین روز که مغازه راه اندازی شد مشغول شدم. تنهایی تا ۵ سال طول کشیدتاراه بیفتد و مردم اعتماد کنند. بعد از ۵ سال که کلی بدبختی کشیدم و درآمد را به ۳قسمت تقسیم می کردم ویک قسمت به بنده می رسید برادر کوچکتر از خودم رامشغول به کار کرد و از۳ سهم یک سهم به پدرم که هیچ حضوری نداشتند یک سهم من و یک سهم برادرم و یک سهم کلیه مخارج مغازه

 خلاصه شروع کردیم! حالا سه نفر بودیم و دو نفر کار می کرد ولی دراصل کل کارهای بردن مشتری، نوشتن قرارداد و حساب و کتاب دست بنده بود. درآمد بد نبود و خدا را شکر یکم پول و ملک و ماشین جمع کرده بود و می خواستم ازآنها جدا شوم که پدرم پیشنهادساخت ملک خودش را به عنوان مشارکت درساخت به من و برادر داد و من هم قبول کردم و هرچه داشتم و نداشتم رو نقد کردم و وام گرفتم.

 خلاصه سال ۹۲ تقریبا ۹۰۰میلیون بنده گذاشتم ساختیم ویک متر هم نفروختیم و شدبازنشستگی ما! ۵ سال گذشت و مادرم فوت کرد و پدر زن جدیدگرفت ویواش یواش منکر همه چیز شد و مشارکت نامه مابین را که بنده امانت در گاوصندق ایشان گذاشته بودم روبه بنده تحویل نداد و الان که نزدیک ۱۸ماه است ۸ تا ازمهره های کمرم شکسته بود مرا از رفتن به مغازه جلوگیری می کنند و هم که ازکرایه هابهم چیزی نمی دهند.

عملاهم دستم بجایی بند نیست چونکه برادر و خواهرهایم و پدرم دست به یکی کردند و هر جا می روم با شهادت داماد و خواهر و بچه هایشان و پسر و همسرسابق بنده مراجعه می کنند وجلوگیری می کنند و چونکه برادرکوچکترم کارچاق کن یکسری اداره هست هرجا که می روم آشناداره وهیچ کاری انجام نمی دهند.

حتی اداره کار رفتم قبول که نکرد تا من به خونه برسم خانوم موسوی اداره کار شهریار که با برادرم آشنا هست کل حضور و درخواست بنده رو موبه موبه اطلاع برادرم رسانده بود انگار کارمند برادرمنه! حالا از شما نقاضادارم راهی جلوی بنده بگذارید! ممنون تشکر؟

شما باید به دادگاه شکایت کنید و تقاضای سهم تان را از مغازه بکنید. باید مدارک پرداختی تان را جمع آوری کرده و ارائه کنید. به نظر من شما به یک وکیل نیاز دارید.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .