انتقال حق بیمه از صندوق آینده ساز به تامین اجتماعی

حسین رضوی: سلام! سال ۸۰ وارد ایران خودرو شدم. قبل از آن بیمه تامین اجتماعی بودم. ابتدای کار در ایران خودرو هم حدود ۶ ماه بیمه تامین اجتماعی بوده ام. ایران خودرو با ترفندهایی اینجانب را تشویق به واریز حق بیمه ام به صندوق آینده ساز کرده و از ان زمان تا مهرماه سال ۹۶ که در ایران خودرو شاغل بودم حق بیمه من را به صندوق آینده ساز واریز می کرده است.

من متوجه شده ام که اصلا صندوق آینده ساز صندوق بیمه نیست و اصولا ایران خودرو و هر کارفرمایی موظف است پرسنل خود از جمله بنده را بیمه میکرده و آن بیمه باید یکی از بیمه های تامین اجتماعی، لشکری ، کشوری یا ... باشد که صندوق آینده ساز از آنها نبوده است. در واقع ایران خودرو علی رغم کسر کامل حق بیمه از حقوق بنده، اینجانب را بیمه نکرده است. اگر ممکن است راهنمایی کنید که چطور در مورد سابقه بیمه ۱۶ ساله ام در ایران خودرو احقاق حق کنم. ممنون؟

صندوق بیمه آینده ساز صندوقی است که وابسته به صنایع خودرو می باشد و یک صندوق بیمه ای است هر چند تلاش می شود که با تمامی منابع و مصارف به تامین اجتماعی ضمیمه شود. الان وضعیت مالی آن بهم خرده است چون در زمانی مستمری های بازنشستگی بسیار بالایی پرداخت می کرد و عمدتا به نفع مدیران صنایع خودرویی بود. کار خاصی نمی توان کرد. می توانید صندوق تان را تامین اجتماعی تغییر دهید که هزینه انتقال زیادی دارد و واقعا به صرفه نیست. در همین صندوق بهتر است بازنشسته شوید.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .