بیمه مناسب برای دریافت مستمری بیشتر

فیروز شاهرودی: با سلام! بنده 22 یا 23 سال بیمه تامین اجتماعی اجباری دارم و 54 سال هم دارم و در سال 97 بیمه بیکاری اینجانب به پایان رسید. با توجه به شرایط کار الان هیچ بیمه ای ندارم و نگران بازنشستگی خود می باشم.

خواستم بپرسم این بیمه های مشاغل آزاد 12 و 14 و 18 درصدی همان مزایای کامل چه در قید حیاط باشم وچه نباشم یکی هست یا بیمه اختیاری و یا بیمه ای که بخواد ازجایی برام رد بشود بهتر است. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

هر بیمه ای که نفع بیشتری داره برای خودم وخانوادم را دستور بدیدممنون می شوم. البته بیمه ای که بتوانم هزینه اش را هم پرداخت کنم روبهم معرفی کنید یا اگر دوتا مورد هست بفرمایید که باتوجه به شرایط فعلی بتوانم انتخاب کنم با تشکرازلطفتون؟

1.     اگر جایی هست که بیمه برایتان را رد کنند امکان دریافت مستمری بیشتر در زمان بازنشستگی برایتان فراهم می گردد . البته این خطر وجود دارد که اگر بازرس از محل کار بازرسی کند و شما نباشید کل سابقه بیمه تان را حذف کند.

2.     اگر مورد 1 نشد بهتر است خودتان را بیمه اختیاری کنید. البته چون متاهلید این را می گویم وگرنه بیمه حرف و مشاغل 18  درصد ارزان تر است.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .