محاسبه دیه قدیمی

محمدرضا امینی : سلام! پدر بنده 12 بهمن سال 1365 دچار حادثه شد. بعد از انتقال محل به بیمارستان و نپذیرفتن در بیمارستان اعزام میشه تبریز. در وسط راه مادر بزرگم قبول نمی کنه میاره خونه و با هماهنگی می برند تهران، تو تهران با دفترچه بیمه، حالا یا کارگری یا سربازی، بستری و عمل جراحی از ناحیه فک و گلو و صورت شده است.

متاسفانه در بیمارستان شهرستان میانه مدرک داریم و نه چیزی تو بیمارستان امام خمینی تهران بستری بوده که به نام عموم ثبت شده است. بعد از 30 سال تصادف کرد، پزشک فک صورت هم گفت یک زخم قدیمی وجود دارد ولی می دانستیم آن زخم برای چه زمانی است ولی، هر چی تلاش کردیم نتوانستیم کاری انجام دهیم.

مشکل اصلی ما، مدرک به نام شدن پدرم و اثبات کردن آن است! نه عموم درخواست خسارت می کند و نه پدرم می تواند کاری انجام دهد. هر دو از زندان و جرایم آن می ترسند البته اگر جرایم باشد. بنظر من هر دو بی تقصیرند چون اگر این طور باشد عموم با گرفتن وکیل و نمی دانستم اینطور است و من هرگز اجازه بر استفاده ندادم و یا .. نکردم خود را احتمال زیاد تبرئه کند اما پدرم که بیمار بوده شاید پدرم با گرفتن وکیل خود را تبرئه کند که من حال خوشی نداشتم در بستر بیماری بودم و اطلاع نداشتم و همه تقصیرات بر گردن پدر ومادر بزرگم باشد که آنها هم در قید حیات نیستند.

این یعنی یک عفو نامه اگر نوشته شود هر دو بخشوده شوند! آیا احتمال زیاد است که پرونده به نام پدرم منتقل گردد یا هر3 مجرم شناخته شده و جرایم نقدی و حبس هم دارند ومسئول بیمه که نتوانسته تشخیص دهد که چرا سوء استفاده شده از دفتر چه ؟پدرم 15ماه 17 روز هم جبهه دارند. دلیل ترس عموم این است که خود را جانباز دفاع مقدس کرده است. از آن می ترسد که هم به زندان برود و هم این که بر جانبازی ان مشکل ایجاد کند لطفا راهنمایی کنید با تشکر؟

سوالتان را اصلا متوجه نشدم. جرم خاصی انجام نشده است که نیاز به زندان باشد. اگر منظورتان گرفتن دیه است پزشکی قانونی می تواند دیه را براساس حادثه فعلی تعیین کند. سوالتان مبهم است.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .