وکالت محضری برای دریافت دیه

نصرت: با سلام خدمت کارشناس محترم! من و مادرم دو سال پیش تصادف کردیم و بر اثر عوارض اون تصادف که نخاعش مشکل داشت متاسفانه چند روز پیش به رحمت خدا رفتند. وقتی رفتم نامه از دادسرا بگیرم که برم به پزشکی قانونی بدم برای علت فوت قاضی گفت خودت خسته نکن دوسال از تصادف گذشته و اصلا قبول نمیشه که بخاطر تصادف فوت شدند . وقتی نامه دادم به پزشک قانونی چون کلا در جریان حال مادرم بودند بعد از کالبد شکافی زد عفونت ریه حاصل از عدم تحرک ضایعه نخاعی؟! چرا دادسرا این را قبول نداره؟

اما سوال دومم، قبل از فوت مادرم همه‌ مخارج و عملش با من بود و خود مادرم هم دیه هر چی که قرار شد به من ببخشه! آیا از وراث وکالت محضری مبنی بر اینکه مبلغ دیه هر چی شد به من ببخشند میشه ادامه مراحل را خودم انجام بدهم؟پرونده مادرم هنوز به دادسرا ارسال نشده؟

1.     قاضی در این زمینه تصمیم نهایی را می گیرد. تصمیم در زمینه دیات براساس نظر پزشکی قانونی می باشد. اگر پزشکی قانونی تشخیص دهد که علت فوت عوارض ناشی از تصادف بوده است دیه تعلق می گیرد.

2.     از بقیه وراث وکالت محضری بابت دریافت دیه بگیرید. مشکلی ندارد و در صورت تعیین دیه خودتان می توانید دیه را بگیرید.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .