جریمه به علت تاخیر در ارائه مفاصا حساب به بیمه

 

افروز حاجی نژاد: با سلام! یک شرکت کوچک کامپیوتری دارم که یک قرارداد دولتی در سال 95 بستم که سال 96 باید تمام می شد. کار انجام شد ولی مجوز امنیت آن باعث شد کارفرما قرارداد رو تا الان خاتمه ندهد و توی این مدت هم به بیمه چیزی اعلام نکند و بیمه اکنون یک قبض بدهی به همراه جریمه ارسال کرد که هر ماه جریمه اضافه می شد که مجبور شدم آن را پرداخت کنم.

قرارداد شامل یک مبلغ اصلی و یک تعدیل 20 درصدی است. که نامه های آن به بیمه ارسال شده بود. قبض بیمه برای مبلغ اصلی و جریمه آن محاسبه شده بود و الان که مبلغ رو پرداخت کردم برای مفاصا حساب بیمه میگه باید نامه عملکرد کارفرما باشه و کارفرما میگه من که عملکرد شما را رو به بیمه اعلام نکردم چطور قبض بدهی و جریمه صادر کردند.

الان کارفرما میگه من می تونم عملکردت رو تا الان اعلام کنم که میشه یه مبلغی کمتر از مبلغ اصلی قرارداد و اگه مفاصا حساب دادن که به نفعت میشه. یا اینکه صبر کنی تا قرارداد رو تمدید مجدد کنیم که چیزی که به بیمه اعلام خواهد شد مبلغ اصلی به اضافه تعدیل آن خواهد بود. گفت هر کدوم رو بگی برات انجام میدیم.

حالا سئوالم اینه: اگه عملکرد فعلی که رقمی کمتر از مبلغ اصلی است به بیمه اعلام بشه تکلیف قبضی که پرداخت شده و شامل مبلغ اصلی و جریمه هم بوده چی میشه؟ اگه صبر کنم و قرارداد رسما تمدید بشه و تمدید به بیمه هم اعلام بشه تکلیف جریمه اخد شده چی میشه؟ چرا بیمه که نامه تعدیل هم براش ارسال شده مبلغ قبض رو مبلغ اصلی در نظر گرفته و چرا بدون اعلام عملکرد از سوی کارفرما این کار رو کرده؟ با تشکر؟

1.     هر مبلغی که تا به حال پرداخت کرده اید برایتان محاسبه خواهد و از مبلغ نهایی کسر می گردد.

2.     بهتر است تا پایان منتظر بمانید تا کارفرما عملکرد نهایی شما را ارائه کند و مفاصای نهایی از بیمه بگیرید.

 

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

 

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .