کارفرما مقصر است یا پیمانکار ؟

 

م.ر: با سلام! بنده مالک ساختمان مسکونی هستم که سنگ کاری نمای ساختمان را طی یک توافق و قرارداد شفاهی به استادکاری سپردم.استادکار هم جهت پیشبرد کار از کارگرانی استفاده کرده که بنده هیچ گونه رابطه مزدی و دستوری با کارگران نداشتم.

متاسفانه یکی از کارگران در حین کار دچار حادثه سقوط شدند.منتهی مراتب سقوط کارگر در قسمتی از ساختمان اتفاق افتاد که ارتباط منطقی با محلی که مشغول سنگ کاری بودند نداشت.در صورتی که بنده برای کار داربستی ایمن نصب کرده بودم ولی کارگر برای انتقال سنگ به محل مورد نظر از قسمت ناامن ساختمان استفاده کرده که متاسفانه بهمین علت دچار حادثه شدند.

و هزار تاسف که در زمان حادثه بیمه مسئولیت مدنی بنده هم حدود یک هفته به اتمام رسیده بود. استادکار مدعی است که سقوط کارگر ارتباطی به بنده ندارد و من هم کارگر تو هستم وجبران کلیه خسارت ها با شماست.قانون در این مود چه دیدگاهی داره؟

قانون مضوع را بررسی می کند و تقصیر کارگر، کارفرما و پیمانکار را مشخص می کند. معمولا هر کدام درصدی تقصیر دارند . هر کس متناسب با تقصیرش باید جوابگو باشد.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .