نداشتن یک شماره بیمه ثابت تامین اجتماعی

 

مهران: سلام! در دستگاه دولتی کارمند شرکتی هستم. هر سال پیمانکار عوض می شود و دستگاه اسم ما را به عنوان کارگر به پیمانکار می دهد که به ما حقوق بدهد و بیمه کند. ( روالی که متاسفانه در تمام دستگاه های کشور هست ) . حال از این پیمانکار شکایت کنم اداره کار و تامین اجتماعی رسیدگی می کنند یا باید از دستگاه دولتی به دیوان شکایت کنم یا هر دو ؟

موارد شکایت می گویند چون هر سال پیمانکار عوض می شود طرح طبقه بندی مشاغل قابل اجرا نیست و همه را به عنوان کارگر خدمات عمومی و دیپلم قرارداد می نویسند در حالیکه کار بنده خیلی حساس و مهم است و فوق لیسانس دارم. پیمانکارها فیش حقوق نمی دهند یا به صورت علنی همه فیشها را به یک نفر می دهند که توزیع کند و فیش دربسته نیست ندادن فیش حقوق تخلف است یا خیر باز بودن فیش چطور ؟

بیمه در نقشه تامین اجتماعی محل کار در حوزه شعیه ۲۶ است و پیمانکار ما را در شعبه ۱۹ بیمه کرده است و نمی توانیم برای ثبت نام خانواده به شعبه ۱۹ برویم در حالیکه شعبه ۲۶ در چند قدمی محل کار ما است . بیمه من را با شماره ای غیر از شماره بیمه خودم رد می کند . البته سابقه در استعلام موجود است ولی شماره شماره من نیست آیا این در اینده مشکلی برای من درست نمی کند ؟ با سپاس فراوان و احترام؟

1.     باید به اداره کار شکایت کنید.

2.     ندادن فیش حقوق تخلف است. باز بودنش را نمی توان پیگیری کرد.

3.     شما باید یک شماره بیمه داشته باشید و این را خودتان به آخرین شعبه بیمه تان بگوئید.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .