بیمه اعضاء سهامدار هیات مدیره

 

موسی پرموز: با عرض سلام و خسته نباشید! امیدوارم در کارهایتان موفق و پیروز باشید! از زحمات شما و همکارانتان را قبلاً سپاسگزاری می نمایم. ضتان می‌رساند اینجانب چند سالی است که در یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود عضو هیئت مدیره و سهامدار می باشد. ضمناً به عنوان مشاور و همچنین حسابدار این شرکت نیز هستند ولی لیست بیمه از طرف دفتر مرکزی ارسال نمی‌شود به شهر!

به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کردیم گفتند شرکتی خصوصی و سهامداران و هیئت مدیره نمی‌توانم بیمه اجباری شوند آیا راهکاری وجود دارد؟ آیا قانونی وجود دارد که به عنوان دفتر مرکزی بدونیم کد کارگاه بگیریم و برای اعضا که مثلا شغل به حسابداری یا روابط عمومی یا مسئول حقوقی هستند لیست بیمه اجباری ارسال شود تا در آینده مشمول بیمه و نیز بازنشستگی شوند یا خیر قانونی وجود ندارد؟ اگر قانونی وجود دارد لطفاً مستند در ایمیل بفرمایید تا ما پیگیر شویم مجدد از لطف شما سپاسگزارم پرواز؟

اگر سهامدار هستید نمی توانید بیمه اجباری شوید و باید بیمه اختیاری یا کارفرمایی شوید. ضمنا در هر صورت می توانید از بازنشستگی استفاده کنید.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .