شکایت به علت تعطیلی کارگاه

 

محمدمهدی احمدزاده: باسلام و احترام! اینجانب مدت ده سال است در یک کارگاه خدماتی مشغول کار هستم و حق بیمه بنده بطور منظم هر ماه پرداخت گردیده است و حقوق خود را تا مهرماه سال 98 دریافت کردم.

از فروردین ماه بنا به دلایلی کارگاه تعطیل شد و کارفرما قول داده بود بعد از عید مجدد راه اندازی کند. ولی هی این هفته این ماه کرد تا الان که نزدیک به 6 ماه شده کار نکرده است.طی توافقات فی مابین مقرر شده بود که نصف حقوق هر ماه بنده را بدهد و بیمه را هم هرماه پرداخت کند تا به قول خودش نه سیخ بسوزه نه کباب .

لیست بیمه را هرماه پرداخت کرده ولی تا حال حقوقی نداده گفته اگه شکایت کنی میگم که 6 ماهه کار نکرده و حقوقی از قبل هم نداره.حال اگر شکایت کنم حق سنوات که تعلق میگیره.آیا میتونم حقوق آبان تا اسفند که کار کردم و از آن به بعد تا مرداد رو بگیرم حتی عیدی و پاداش سال قبل را نداده است.

اینکه تعطیل کرده آیا دلیلی هست برای نپرداختن حقوق من .هرچند که تعطیل بوده ولی لیست بیمه را چطوری هرماه ارسال کرده برای من .ضمن اینکه ده سال دارم یکسره کار میکنم و خدا شاهده چندساله هیچ عیدی نداده..تا الان نیز هیچ رسیدی یا سندی در خصوص دریافت حقوق و مزایا در این ده سال نداده ام. در این خصوص قانون کار چه رویه ای داره. با تشکر از سایت خوبتون؟

1.     بهتر است شکایت کنید و از لیست بیمه به عنوان مدرک استفاده کنید. تا زمانیکه کار کرده اید تمامی حقوق و مزایا را طبق قانون کار می گیرید.

2.     معمولا لیست بیمه مدرکی است برای پرداخت حقوق و مزایا حتی اگر کارگاه تعطیل باشد.

3.     بهتر است درخواست بیمه بیکاری دهید.

 برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .