آیا تامین اجتماعی غرامت پرداخت می کند؟

 

سارا کلانتری: با سلام و احترام! بنده در کارگاه حین کار دچار حادثه شدم و بیمه نبودم. ۳ تا از مهره‌هام و مچ پای راستم شکسته و ۳ تا عمل جراحی انجام دادم. دی ماه ۹۸. ساختمان بیمه مسئولیت مدنی بوده و پروسهی دریافت دیه در حال طی شدن هست. سوال بنده این هست تا زمانی‌که من توانایی مجدد جهت رفتن به سرکار را به‌دست نیاورم آیا از بیمه‌ تامین اجتماعی می توانم مستمری دریافت کنم؟

کارفرما حدود ۴ ماه برای من مستمری ماهی 1.5 واریز کردند طی این ۸ ماه که من طرح شکایت از بیمه تامین اجتماعی نکنم. ضمنا بخشی از هزینه‌های بیمارستان خصوصی (تقرییبا نصف هزینهی بیمارستان) را پرداخت کردند و مابقی رو خودمان پرداخت کردیم. من هنوز توان بازگشت به کار رو ندارم و علیرغم اینکه سعی کردم با کارفرما مسائل را با گفتمان حل کرده وارد پروسه شکایت نشویم حدود سه ماه است دریافتی نداشته و تحت فشار هستم بابت مخارج درمانی و امرار معاش و فیزیوتراپی. آیا بعد از گذشت ۸ماه و توضیحاتی که خدمتتان ارائه دادم بیمه تامین اجتماعی از بنده حمایت و مستمری تا زمان بهبود کامل به من تخصیص می دهد یا خیر؟ نه ! بیمه نبوده اید و تامین اجتماعی غرامت نمی دهد . تنها راهتان شکایت به اداره کار برای درست کردن بیمه تان است تا بتوانید غرامتی از تامین اجتماعی بگیرید . البته تامین اجتماعی کارفرما را علاوه بر دریافت حق بیمه جریمه زیادی هم می کند.

 

برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .