تصادف در تقاطع غیر همعرض

 

رضا نودهی: با سلام! بنده در خیابانی 20متری درون شهر که محور مواصلاتی بین یک میدان اصلی و کمربندی می باشد با سرعت 40 کیلومتر در ساعت در حرکت بوده که موتور سیکلتی با سرعت بالا از خیابانی خاکی که در نقشه شهرداری عرض آن خیابان 14 متر می باشد در حالی که موتور سیکلت انحراف به چپ نیز داشته از سمت راست ،جلو به ماشین بنده برخورد نمود.

اما حالا در کروکی بنده را مقصر عنوان می کنند و می گویند با توجه به عرض ماشین رو راه ،خیابانی که شما در آن در حرکت بوده اید فرعی بوده و ما نقشه شهرداری را قبول نداریم و سرعت و انحراف به چپ هم معیار نیست.لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر؟ سرعت اگر از حداکثر سرعت تجاوز نکرده باشد مشکلی نیست. باید دید وضعیت، تقاطع بوده است یا نه؟! اگر در تقاطع غیر همعرض بوده است و هیچ نوع چراغ و یا علامتی وجود نداشته است احتمالا شما مقصرید. اگر از عقب خرده بود 50 درصد هم می شد ایشان را مقصر اعلام کرد. دقیقا نمی توانم بگویم چون کروکی را نکشیده اید و کمی مبهم است.

 

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .

 

برای درخواست بررسی پرونده توسط کارشناس کلیک کنید .