درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی

 

حسین سلطانی: با سلام و احترام! همسر اینجانب ( بیمه شده اصلی با 12 سال سابقه پرداخت حق بیمه ) از خرداد 98 بعلت بیماری سرطان خون تا 1 اسفند 99 طی جند مرحله با گواهی دکتر استعلاجی گرفتند و از خدمات دفترچه تامین اجتماعی استفاده نمودند . بنا به تشخیص پزشک ایشان ازکارافتاده می باشند . برای پیگیری و مراحل از کارافتادگی شعبه مربوطه ( شمیران ) اظهار می دارند که باید اول تا اردیبهشت صبر کنیم تا تسویه نهایی استعلاجی انجام بشود و بعد برای از کارافتادگی مدارک ارائه کنیم تا مراحلش انجام بشود.

با عنایت به اینکه از اول اسفند ( پایان استعلاجی) ایشان تحت پوشش خدمات درمانی نمی باشند و از طرفی نیاز به استفاده از داروی های سرطانی و خدمات درمانی دیگر دارند ، در این فاصله چطور می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند ؟ ( این درخواست را از شعبه داشتیم ، نظرشون اینه که خیلی زرنگید !!، نمیشه هم از کارافتادگی بخواهید بگیرید و هم از خدمات درمانی استفاده کنید !!!!!!!!!!!! سیر چه خبر از درد گرسنه دارد). خواهشمند است راهنمایی نمایید . با سپاس؟

پاسخ: تعهدات کوتاه مدت سازمان این مشکل را دارد. یعنی باید تسویه شود تا وارد تعهدات بلند مدت شود مثل ازکارافتادگی. البته کلا غلط است و طبق قانون باید درخواست ازکارافتادگی شما را بپذیرند و ربطی به تسویه ندارد. ولی فعلا شعبه بیمه دست بالا را دارد و شکایت به مراجع دیگر مثل دیوان عدالت اداری وقت گیر است. به نظر من به مدت 2 تا چند ماه خودتان را بیمه اختیاری کنید. چون تا رای ازکارافتادگی هم بگیرید چند ماه می گذرد و در این فاصله بدون دفترجه می مانید چون تائید استعلاجی هم ممکن است انجام نشود و بگویند درخواست ازکارافتادگی دهید. اگر هزینه مربوطه را ندارید پیشنهاد می کنم یک سری هم به اداره کل تامین اجتماعی شرق بزنید در الهیه پل صدر و مشکل را بگوئید . شاید کمکتان کردند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/