آیا ترک کار می تواند باعث عدم پرداخت طلب از کارفرما شود؟

 

نجمه نبی: سلام! من مشغول کار با عنوان کارشناس ماما در بیمارستان خصوصی شدم و بعد از چند ماه باردار شدم. کل دوران بارداری را شیفت رفتم و علی رغم اینکه بیمارستان نیروی باردارشو بیرون می کرد من برای ماندن تلاش کردم و تا پایان 38 هفته بارداری شیفت بودم و بعد مهر ماه زایمان کردم.

مرخصی زایمان به مدت 6 ماه دریافت کردم و شکایتی نکردم برای سه ماه دیگه و از ابتدای فروردین 1400 مشغول به کار شدم. از پاس شیر استفاده نکردم و همکاری داشتم و الان بخاطره شرایط فرزندم قادر به همکاری دیگه نیسم و می خواهم استعفا بدهم و توان یک ماه موندن تا جایگزینی نیرو  را از زمان استعفا ندارم. آیا برایم مشکل ساز خواهد شد؟ و ترک کار اعلام می کنند؟

ضمن اینکه من هنوز حقوق خرداد ماه را نگرفتم. واریزی بیمارستان 5 هر ماه هسش و  همچنین اقدامات لازم برای دریافت پول مرخصی زایمان رو هم کردم و گفته شد تا یک ماه کاری آینده واریز می شود. آیا مشکلی در روند این جریان پیش می آید؟

پاسخ: قانونا ترک کار زودتر از موعد 30 روزه ربطی به پرداخت مطالبات شما ندارد. البته بیمارستان می تواند شکایت کند که این کار شما موجب ایجاد خسارت برای بیمارستان شده است. در مجموع فکر نمی کنم بیمارستان بابت این مووع از شما شکایت کنید.

 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه شکستگی بینی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق منشی در سال 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر