آیا ترک کار می تواند باعث عدم پرداخت طلب از کارفرما شود؟

 

نجمه نبی: سلام! من مشغول کار با عنوان کارشناس ماما در بیمارستان خصوصی شدم و بعد از چند ماه باردار شدم. کل دوران بارداری را شیفت رفتم و علی رغم اینکه بیمارستان نیروی باردارشو بیرون می کرد من برای ماندن تلاش کردم و تا پایان 38 هفته بارداری شیفت بودم و بعد مهر ماه زایمان کردم.

مرخصی زایمان به مدت 6 ماه دریافت کردم و شکایتی نکردم برای سه ماه دیگه و از ابتدای فروردین 1400 مشغول به کار شدم. از پاس شیر استفاده نکردم و همکاری داشتم و الان بخاطره شرایط فرزندم قادر به همکاری دیگه نیسم و می خواهم استعفا بدهم و توان یک ماه موندن تا جایگزینی نیرو  را از زمان استعفا ندارم. آیا برایم مشکل ساز خواهد شد؟ و ترک کار اعلام می کنند؟

ضمن اینکه من هنوز حقوق خرداد ماه را نگرفتم. واریزی بیمارستان 5 هر ماه هسش و  همچنین اقدامات لازم برای دریافت پول مرخصی زایمان رو هم کردم و گفته شد تا یک ماه کاری آینده واریز می شود. آیا مشکلی در روند این جریان پیش می آید؟

پاسخ: قانونا ترک کار زودتر از موعد 30 روزه ربطی به پرداخت مطالبات شما ندارد. البته بیمارستان می تواند شکایت کند که این کار شما موجب ایجاد خسارت برای بیمارستان شده است. در مجموع فکر نمی کنم بیمارستان بابت این مووع از شما شکایت کنید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر