دیه شکستگی استخوان دنبالچه و بی اختیاری مدفوع

 دوست عزیزی در اینستاگرام که آقای دکتری هستند از من سوال پرسیدند که طبق ماده ۶۵۱ قانون دیات شکستگی استخوان دنبالچه که منجر به بی اختیاری مدفوع شود دیه کامل دارد . در نظریه پزشکی قانونی برایم نوشته اند که شکستگی استخوان دنبالچه باعث بی اختیاری مدفوع شده که دیه بی اختیاری مدفوع ۳۹ درصد می‌باشد . در خصوص دیه شکستگی استخوان دنبالچه نیز ۱۴ درصد تعیین کردند.  سوال ایشان این است که اگر شکستگی استخوان دنبالچه ایشان باعث شده است که صرفاً ۳۹ درصد بی اختیاری مدفوع داشته باشد دیه شکستگی استخوان  دنبالچه باید یک دیه کامل در نظر گرفته بشه و در کتاب قانون دیات هم به میزان بی اختیاری اشاره ای نداشته است؟

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگم که طبق قانون ۶۵۱ ایشان درست می‌گوید. اگر شکستگی منجر به بی اختیاری مدفوع بشه یک دیه کامل داره.  بابت شکستگی استخوان هم درصدی ارزش تعلق میگیره ! این ارش وقتی که منجر به بی اختیاری مدفوع نشده باشه که ۳۹ درصد  ارشد در نظر گرفته می شه و  وقتی منجر به بی اختیاری مدفوع بشه باید دیه کامل در نظر گرفته بشه. 

تنها چیزی که به ذهنم می رسد این است که معمولاً اولین چیزی که من دیدم بابت آسیب ها و جرح ها در پزشکی قانونی دیه کامل در نظر گرفته نمیشه! یعنی بسیاری از مواردی که در کتاب دیات آمده که باید دیه کامل در نظر گرفته بشود و حادثه غیر از فوت اتفاق افتاده است معمولاً در نظر نمی‌گیرند. اگر همون جوری که شما گفته اید رای به همین صورت داده شده باشد بهتر است که اعتراض کنید طبق ماده ۶۵۱ حق با شماست .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر