دیه شکستگی استخوان دنبالچه و بی اختیاری مدفوع

 دوست عزیزی در اینستاگرام که آقای دکتری هستند از من سوال پرسیدند که طبق ماده ۶۵۱ قانون دیات شکستگی استخوان دنبالچه که منجر به بی اختیاری مدفوع شود دیه کامل دارد . در نظریه پزشکی قانونی برایم نوشته اند که شکستگی استخوان دنبالچه باعث بی اختیاری مدفوع شده که دیه بی اختیاری مدفوع ۳۹ درصد می‌باشد . در خصوص دیه شکستگی استخوان دنبالچه نیز ۱۴ درصد تعیین کردند.  سوال ایشان این است که اگر شکستگی استخوان دنبالچه ایشان باعث شده است که صرفاً ۳۹ درصد بی اختیاری مدفوع داشته باشد دیه شکستگی استخوان  دنبالچه باید یک دیه کامل در نظر گرفته بشه و در کتاب قانون دیات هم به میزان بی اختیاری اشاره ای نداشته است؟

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگم که طبق قانون ۶۵۱ ایشان درست می‌گوید. اگر شکستگی منجر به بی اختیاری مدفوع بشه یک دیه کامل داره.  بابت شکستگی استخوان هم درصدی ارزش تعلق میگیره ! این ارش وقتی که منجر به بی اختیاری مدفوع نشده باشه که ۳۹ درصد  ارشد در نظر گرفته می شه و  وقتی منجر به بی اختیاری مدفوع بشه باید دیه کامل در نظر گرفته بشه. 

تنها چیزی که به ذهنم می رسد این است که معمولاً اولین چیزی که من دیدم بابت آسیب ها و جرح ها در پزشکی قانونی دیه کامل در نظر گرفته نمیشه! یعنی بسیاری از مواردی که در کتاب دیات آمده که باید دیه کامل در نظر گرفته بشود و حادثه غیر از فوت اتفاق افتاده است معمولاً در نظر نمی‌گیرند. اگر همون جوری که شما گفته اید رای به همین صورت داده شده باشد بهتر است که اعتراض کنید طبق ماده ۶۵۱ حق با شماست .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر