دریافت حقوق بازنشستگی به عنوان مهریه

 خانمی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که همسرشان تقریباً ۳۰ سال است که بیماری روانی دارند و چند سالی هم هست که سکته کرده اند و از کار افتاده هستند و خود همسرشان به ایشان گفتند که توافقی طلاق بگیرد چون نمی‌خواهند تمام عمر این خانوم به پای این آقا حرام بشود . حالا ایشان می خواهد بداند که آیا می تواند حقوق بازنشستگی ایشان را به جای مهریه بگیرد و آیا ممکن است بعد از فوت شون بهشون تعلق بگیره اگر بخواهند جدا بشوندد؟ 

در پاسخ به این خانم عزیز باید بگویم که نمیشه! البته ایشان می توانند طلاق بگیرند و چون احتمالا همسرشون نمی تواند مهریه را بدهند قاضی احتمالا درصدی از حقوق ایشان را به عنوان قسط مهریه هر ماه می تواند تعیین کند. این قسمت می تواند یک دوم باشد یا یک سوم باشد یا یک چهارم ولی طبق قانون بیشتر از یک سوم حقوق را نمی توانند به عنوان مهریه برای این خانم در نظر بگیرد. اگر فوت کنند و ایشان طلاق گرفته باشد متاسفانه دیگر هیچ چیز بابت حقوق به ایشان تعلق نمی گیرد.

شاید بهترین کار این باشد که به صورت توافقی از ایشان جدا شوند ولی به صورت رسمی نه و درصدی از حقوق شان را به صورت توافقی به عنوان مهریه بگیرد البته این صرفا یک پیشنهاد و زیاد هم قانونی نیست.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر